Nachádzate sa: TALIANSKO » Región KAMPÁNIA

Na tomto mieste môžete špecifikovať Vaše požiadavky na dovolenku. Kritéria môžete neskôr upravovať. Pomoc s vyhľadávaním!

Pobytové
zájazdy
Poznávacie
zájazdy
1-denné
zájazdy
Kolektívy
Pobytové zájazdy
Malta - Jazykové
kurzy angličtiny
Krajina:
Oblasť:
Miesto:
Doprava:
Ubytovanie:
 
Typ ubytovania:
 
Stravovanie:
Kategória ubytovania:
Cena do:
Termín od: Kalendar
Termín do: Kalendar
Krajina:
Program:
Doprava:
Krajina:
Program:
Doprava:

Región KAMPÁNIA

   

leží medzi regiónom Lazio a Kalábria, zahŕňajúc mestá Neapol, Sorrento, Paestum, Agropoli, Palinuro s množstvom historických monumentov, ako aj ostrovy Ischia a Capri. Je to skvelé miesto na dovolenku, pretože návštevníci tu nájdu prekrásne čisté more, nádherné členité pobrežie, rozľahlé piesočnaté aj štrkové pláže, zaujímavú prehliadku architektúry a umenia od antických amfiteátrov, cez románske, gotické a barokové kostoly či paláce. Oblasť Kampánie patrí k najlacnejším, čo sa týka obchodov, trhov i reštaurácií. Je východiskom k výletom do Neapola, Pompejí, na sopku Vezuv, Amalfitánsku riviéru ale-bo na ostrovy Capri a Ischia.


PAESTUM

– (95 km južne od Neapola) turisticky významné historické mestečko s troskami chrámov z roku 600 pr.n.l., ktoré tvoria najvýznamnejší monument gréckeho staviteľského umenia na talianskej pevnine. Mesto je roz-delené na niekoľko častí – severná časť so širokými piesočnatými plážami s hotelmi sa volá Laura, centrum mesta s obchodmi je Capaccio Scallo a archeologická zóna s 3 monumentálnymi chrámami a s archeolo-gickým múzeom. V blízkej Battipaglii sa nachádza aquapark.
ASCEA MARINA

– (150 km južne od Neapola) historické mestečko, ležiace nad morom, s novo postavenými vilkami a krás-nou pobrežnou promenádou, mnohými obchodíkmi a rybími reštauráciami. Najmä večer sa ponúka kúzel-ný pohľad na krásne osvetlené vykopávky rímskeho mesta Velia.
MARINA DI CAMEROTA

– (185 km južne od Neapola) je vyhľadávaným mestečkom v oblasti Národného parku Cilento, ponúka palmovú promenádu, centrum plné typických obchodíkov, barov a pizzérií, láka svojou polohou pri mori, ktoré má v tejto oblasti nádhernú farbu. Členité pobrežie s útesmi a jaskyňami je prerušované romantickými pieskovými, resp. štrkovo-pieskovými plážami, vhodné aj na potápanie.