Nachádzate sa: TALIANSKO » Ostrov SICÍLIA

Na tomto mieste môžete špecifikovať Vaše požiadavky na dovolenku. Kritéria môžete neskôr upravovať. Pomoc s vyhľadávaním!

Pobytové
zájazdy
Poznávacie
zájazdy
1-denné
zájazdy
Kolektívy
Pobytové zájazdy
Malta - Jazykové
kurzy angličtiny
Krajina:
Oblasť:
Miesto:
Doprava:
Ubytovanie:
 
Typ ubytovania:
 
Stravovanie:
Kategória ubytovania:
Cena do:
Termín od: Kalendar
Termín do: Kalendar
Krajina:
Program:
Doprava:
Krajina:
Program:
Doprava:

Ostrov SICÍLIA

 

– najväčší a najľudnatejší ostrov v Stredozemnom mori sa nachádza pri špičke „talianskej čižmy“. Okrem teplého priezračného mora, bohatého a rušného večerného života v mestách, každú vekovú kategóriu fascinuje sicílska zmes histórie a súčasnosti. Krása a tajuplnosť ostrova korunovaného najväčšou činnou sopkou Európy – Etnou, povýšili Sicíliu na osobitný dovolenkový cieľ, kam sa budete chcieť stále vracať. 


CATANIA

- druhé najväčšie a najmodernejšie mesto Sicílie s antickou históriou, s množstvom zaujímavých pamätihodností, leží priamo na úpätí Etny. Je ideálnym východiskovým bodom pre výlety po Sicílii (vrchol Etny, Taormina, Sirakusy, Agrigento).
Odporúčané výlety:
Etna 35 €, Syrakusy 45 €, Liparské ostrovy a Vulcano 67 €; deti do 11 r. majú 50 % zľavu. Uvedené výlety sú výlety s česky hovoriacim delegátom.
LETOJANNI

– pôvodne rybárske mestečko vzdialené 4 km severne od Taorminy. V okolí letoviska nájdete krásne striebristé pláže stvorené pre príjemný oddych. Centrum je plné obchodíkov s umením a remeselníckymi výrobkami, reštauráciami s lahodným jedlom a výbornými rybacími špecialitami, pizzeriami a barmi.
GIARDINI NAXOS

mestečko vzdialené 6 km južne od Taorminy, patrí k najvyhľadávanejším letoviskám s kvalitnými hotelovými službami. Je ideálnym východiskovým bodom pre výlety po Sicílii (vrchol Etny, Taormina, Sirakusy, Agrigento).
MARINELLA DI SELINUNTE

– nachádza sa v juhozápadnej časti Sicílie, od letiska Trapani je vzdialené asi 65 km a iba 7 km od archeologického parku v Selinunte. Pôvodne rybárske mestečko, dnes známe turistické letovisko pri piesočnatej pláži.
ERICE MARE
MARSALA

– mesto ktoré leží 25 km južne od Trapani je bohaté na umenie a kultúru, s pamiatkami z čias antiky cez baroko po súčasnosť. Je domovom rovnomenného, ťažkého vína, ktorého produkcia siaha do 18. storočia. Z Marsaly a z prístavného mesta Trapani je pravidelné lodné spojenie na blízke ostrovy Egadi, kde dodnes vládne arabský duch. Do tohto súostrovia patria ostrovy Favignana, Levanzo, kde objavíte maľby a rytiny z paleolitu a neolitu a Marettimo – najmenší a civilizáciou najmenej dotknutý ostrovček.

Odporúčané výlety:
Erice, arabsko-normanské mestečko na kopci, ostrovčeky Mozia, kostoly v Trapani, grécke chrámy v Selinunte a v Segeste, Palermo.
TAORMINA

– jedno z najmalebnejších a turisticky najpríťažlivejších miest vzdialené 50 km severne od Catanie. Vďaka svojej polohe vysoko nad morom s úchvatným výhľadom na dymiacu Etnu, na azúrové more a pobrežie neďalekej Kalábrie je právom považované za najkrajšie mesto Sicílie. Staviteľskému umeniu Grékov Taormina vďačí za najkrajší amfiteáter na svete.
TRAPANI

– leží na západnom pobreží Sicílie (asi 70 km západne od Palerma), do Trapani je pravidelné letecké spojenie z Bratislavy s Ryanairom, letisko je vzdialené 15 km južne od centra mesta.