Nachádzate sa: » MAĎARSKO » 1-denné výlety » Adventná BUDAPEŠŤ

Adventná BUDAPEŠŤ

Možnosti ubytovania:

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

 

Advent v BUDAPEŠTI

spojený s výstavou impresionistu P.- A. RENOIRA
 
Srdečne Vás pozývame do metropoly Maďarska za jedinečnou predvianočnou atmosférou jej námestí, ulíc a uličiek.

1-denný autobusový zájazd


Odchod:
z Bratislavy, parkovisko pred bývalým Istropolisom o 07:00 hod.
Návrat: do Bratislavy medzi 20:30 - 21:00 hod.

Termín: 16.12.2023

Cena: 39 EUR
Cena zahŕňa:
• dopravu zájazdovým autobusom  

• prehliadku mesta podľa programu (bez vstupov)
• služby
sprievodcu 

V cene nie je zahrnuté:

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 2,9 €/osoba; KCP - Extra 4,4 €/osoba
• vstupenky na výstavu sa uhrádzajú spolu s výletom (kupujú sa vopred a sú zarezervované na presne stanovenú hodinu): 19 € /dospelí, 9,5 € /deti, študenti (preukaz), seniori 62-70 r.; deti do 6 r. a seniori 70+ zadarmo

 

PROGRAM ZÁJAZDU 
• Príchod do Budapešti cca o 10:00 hod. Prehliadku začneme na jednom z najväčších budapeštianskych námestí „Námestie hrdinov“, ktorému dominuje Pamätník Milénia s 36 m vysokým stĺpom s archanjelom Gabrielom, súsošie princa Arpáda a 2 polkruhové kolonády so sochami historických postáv. Námestie zdobia dve krásne oproti stojace neoklasicistické budovy, návšteva jednej z nich bude cieľom nášho výletu.

V budove Múzea výtvarného umenia bude v čase nášho výletu inštalovaná rozsiahla výstava impresionistického umelca Pierra-Augusta Renoira, zameraná na maliarove zobrazenia postáv „RENOIR – maliar a jeho modely“. Vo svojich portrétoch zachytil obyčajné, veselé interakcie medzi postavami, vo svojich ak-toch oslavoval krásu ženského tela a hodvábny lesk pokožky. Väčšina diel je zapožičaná z parížskych múzeí Musée d´Orsay a Musée de l´Orangerie. V rámci vstupenky je možné si pozrieť aj stále expozície toho výnimočného múzea, ktoré bolo po rekonštrukcii otvorené koncom r. 2018.

Tí, ktorí nemáte záujem o návštevu výstavy, v okolí sa môžete poprechádzať najväčším peštianskym parkom „Városliget“ s jazerom, hradom Vajdahunyad. Zastavte sa pri novej futuristickej stavbe pripomínajúcou lietajúci mimozemský tanier „Dom maďarskej hudby“ a pri Etnografickom múzeu, kde je aj výborná samoobslužná reštaurácia. Prípadne, môžete sa len tak previezť 125 rokov starým metrom až k nábrežiu Dunaja, prípadne s výstupom pri Bazilike sv. Štefana (lístok na metro 350 Ft/jednorazový lístok).

• Po prehliadke múzea – návšteva vianočných trhov na Námestí Vörösmarty pred slávnou kaviarňou Gerbaud, fasáda ktorej sa zmení na obrovský adventný kalendár. Na námestí pred Bazilikou sv. Štefana budete svedkami úžasnej projekcie na priečelí baziliky. Na oboch trhoch si môžete pochutnať na typických maďarských kulinárskych špecialitách v doprovode príjemnej hudobnej produkcie
• V podvečerných hodinách cca o 17:30 hod odchod z Budapešti. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách, cca o 21:00 hod.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámka:
• Zájazd v uvedenom termíne sa uskutoční pri min. počte 30 prihlásených osôb.

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | predvianočná atmosféra... 61