Nachádzate sa: » RAKÚSKO » Poznávacie zájazdy » BERCHTESGADEN, SALZBURG a HALLSTATT ***

BERCHTESGADEN, SALZBURG a HALLSTATT ***

Možnosti ubytovania: 20, 10

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Konigssee - panorama Konigssee Berchtesgaden - panorama Berchtesgaden Salzburg - panoráma Salzburg Salzburg Salzburg - katedrála Salzburg - Mozartkugeln Salzburg - Mozartkugeln Salzburg - Mozartkugeln

 

BERCHTESGADEN, SALZBURG a HALLSTATT

 

Návšteva Bavorského národného parku Berchtesgaden, jazera Königssee a soľnej bane,

pevnosť Hohensalzburg, zámok Hellbrunn a iné zaujímavosti.


3-denný autobusový poznávací zájazd
 

Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:30 hod.

Návrat: do Bratislavy asi o 22:00 hod.

Termín: 31.5. - 02.6.2019

 

Cena: 175 EUR 
V cene je zahrnuté:
• doprava zájazdovým klimatizovaným autobusom

• 2x ubytovanie v 3* hoteli (v Salzburgu)
• 2x raňajky
• služby kvalifikovaného sprievodcu

• prehliadky podľa programu
• povinné zákonné poistenie CK pre prípad úpadku

Možnosť doobjednať:
• 1-lôžkovú izbu 66 €/pobyt
• miestenku v 1. polovici autobusu 7 €

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 6,6 €/osoba; KCP - Plus 7,8 €/osoba
V cene nie sú zahrnuté vstupy (ceny sú orientačné, platia sa na mieste, deti, študenti a skupiny nad 20 os. majú zľavy):

soľná baňa v Berchtesgadene: 17 €/dospelí, 15,5 €/študenti 17-25 r., 9,5 €/deti 4-16 r.;

plavba loďkou po jazere Königssee: 15,5 €/dospelí, 7,8 €/deti 6-17 r.;

Salzburg: odporúčame nákup Salzburskej karty 29 €/14,5 € deti do 15 r./na 24 hodín, umožňuje bezplatný vstup do salzburských múzeí, bezplatnú jazdu zubačkou na salzburskú pevnosť Hohensalzburg, návštevu Hellbrunnu, plavbu loďou po Salzachu, Múzeum Svet piva s ochutnávkou.

 
PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň (piatok): odchod z Bratislavy v ranných hodinách, transfer cez Rakúsko na hranicu s Nemeckom. Poobede príchod do národného parku Berchtesgaden ku krásnemu zelenému jazeru KÖNIGSSEE, najvyššie položenému v Nemecku, s hĺbkou až 200 m. Súčasťou národného parku je aj známa vyhliadka s reštauráciou Kehlsteinhaus (Orlie hniezdo), ktoré však pravdepodobne z bezpečnostných dôvodov nebude sprístupnená. Odvezieme sa elektroloďkou k polostrovu s kostolom sv. Bartolomeja. Potom sa presunieme k soľnej bani, kde nás čaká prehliadka s neopakovateľnými zážitkami. Po ceste do Salzburgu sa ešte zastavíme v miestnej likérke a ochutnáme bylinkový "schnaps". Odchod na ubytovanie v Salzburgu.

2. deň (sobota): po raňajkách v hoteli sa vyberieme na prehliadku mesta hudobného génia W.A. Mozarta – SALZBURGU, mesta zapísaného na zoznam UNESCO, označovaného aj ako „Rím severu“, pre mnohých najkrajšie rakúske mesto. Prehliadku začneme pri zámku Mirabell, kde sa poprechádzame starostlivo udržiavaným parkom. Následne si pozrieme Dóm, v ktorom bol Mozart pred viac ako 250 rokmi pokrstený, univerzitný kostol, tajuplný cintorín sv. Petra, rezidencie, obchody na najznámejšej obchodnej ulici s Mozartovým rodným domom. Bude čas aj na občerstvenie a nákup pravých "Mozartkugel". Lanovkou sa vyvezieme na pevnosť Hohensalzburg. V závislosti od časových a poveternostných podmienok si doprajeme panoramatickú plavbu po rieke Salzach, prípadne môžeme ochutnať preslávené miestne pivo Stiegls. Plný zážitkov sa večer odoberieme do hotela.

3. deň (nedeľa): po raňajkách nás čaká návšteva zámku radovánok a so žartovnými vodnými hrami v HELLBRUNNE pri Salzburgu. Následne sa presunieme do neďalekého mestečka HALLSTATT (UNESCO) pod úpätím Dachsteinu – prechádzka týmto čarovným mestečkom na brehu rovnomenného jazera s jeho kostolmi a svojráznym karnerom s osobnými údajmi na lebkách dávno zomrelých farníkov. Neskoro popoludní odchod domov. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

 

----------------------------------------------------------------------------

Poznámka:

• na mieste sa platí pobytový poplatok a vjazd do Salzburgu vo celkovej výške 5 €/osoba

 

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | Berchtesgaden (národný park), SALZBURG, HALLSTATT... 51