Nachádzate sa: » RAKÚSKO » Poznávacie zájazdy » BERCHTESGADEN, ORLIE HNIEZDO, SALZBURG a HALLSTATT ***

BERCHTESGADEN, ORLIE HNIEZDO, SALZBURG a HALLSTATT ***

Možnosti ubytovania: 20, 10

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Konigssee - panorama Konigssee Berchtesgaden - panorama Berchtesgaden Orlie hniezdo - panorama Salzburg - panoráma Salzburg Salzburg Salzburg - katedrála Salzburg - Mozartkugeln Salzburg - Mozartkugeln Salzburg - Mozartkugeln

 

BERCHTESGADEN, ORLIE HNIEZDOSALZBURG a HALLSTATT

 

Návšteva Bavorského národného parku Berchtesgaden, jazera Königssee,

pevnosť Hohensalzburg, zámok Hellbrunn a iné zaujímavosti.


3-denný autobusový poznávací zájazd
 

Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:00 hod.

Návrat: do Bratislavy asi o 22:00 hod.

Termín: 05.6. - 07.6.2020

 

Cena: 179 EUR 
V cene je zahrnuté:
• doprava zájazdovým klimatizovaným autobusom

• 2x ubytovanie v 3* hoteli (v okolí Salzburgu)
• 2x raňajky
• služby kvalifikovaného sprievodcu

• prehliadky podľa programu
• povinné zákonné poistenie CK pre prípad úpadku

Možnosť doobjednať:
• 1-lôžkovú izbu 66 €/pobyt
• miestenku v 1. polovici autobusu 8 €

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 6,6 €/osoba; KCP - Plus 7,8 €/osoba


V cene nie sú zahrnuté vstupy (ceny sú orientačné):

Berchstesgaden: plavba po jazere Königssee k St. Bartolomä a späť 16 €/dospelí, 8 €/ deti 6 -17 r., zľavnený skupinový (nad 20 osôb) 14,4 €/os.

Orlie hniezdo: obojsmerná kyvadlová autobusová doprava vr. výťahu 17,1 €/dosp. os., 9,9 € /deti do 14 r.
Salzburg: odporúčame nákup Salzburskej karty 29 €/ dospelí, 14,5 €/deti 6-15 r. (platí 24 hodín od prvého označenia) umožňuje bezplatný vstup do všetkých salzburských múzeí, jazdu zubačkou na salzburskú pevnosť Hohensalzburg, návštevu Hellbrunnu, plavbu loďou po Salzachu, návštevu Múzea Svet piva.

 

PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň (piatok): odchod z Bratislavy v ranných hodinách cez Rakúsko na hranicu s Nemeckom. Poobede príchod do Národného parku BERCHTESGADEN ku krásnemu zelenému jazeru KÖNIGSSEE, najvyššie položenému v Nemecku, s hĺbkou až 200 m. Odvezieme sa elektroloďkou k polostrovu s kostolom sv. Bartolomeja. Odvezieme sa miestnym autobusom a výťahom sa vyvezieme do výšky 1834 m s historickou vyhliadkou, kde sa vypína známe ORLIE HNIEZDO – bývalá čajovňa Kehlsteinhaus, darček k 50. narodeninám A. Hitlera. Vychutnáme si výhľad, ktorý bol kedysi určený iba Führerovi. Ak nám čas dovolí, po ceste do Salzburgu sa ešte zastavíme v likérke a ochutnáme bylinkový "schnaps". Večer odchod na ubytovanie na okraji Salzburgu.

2. deň (sobota): po raňajkách v hoteli sa vyberieme na prehliadku mesta hudobného génia W.A. Mozarta – SALZBURGU, mesta zapísaného na zoznam UNESCO, označovaného aj ako „Rím severu“, pre mnohých najkrajšie rakúske mesto. Prehliadku začneme pri zámku Mirabell, kde sa poprechádzame starostlivo udržiavaným parkom. V centre si pozrieme Dóm, v ktorom bol Mozart pred viac ako 250 rokmi pokrstený, univerzitný kostol, tajuplný cintorín sv. Petra, rezidencie, obchody na najznámejšej obchodnej ulici s Mozartovým rodným domom. Bude čas aj na občerstvenie a nákup pravých "Mozartkugel". Lanovkou sa vyvezieme na pevnosť Hohensalzburg, najväčšiu a najlepšie zachovanú pevnosť v strednej Európe, ktorá je dominantou mesta. V závislosti od časových a poveternostných podmienok si doprajeme panoramatickú plavbu po rieke Salzach, prípadne môžeme ochutnať preslávené miestne pivo Stiegls. Plný zážitkov sa večer odoberieme do hotela.

3. deň (nedeľa): po raňajkách nás čaká návšteva zámku radovánok a so žartovnými vodnými hrami v Hellbrunne pri Salzburgu. Následne sa presunieme do neďalekého mestečka HALLSTATT (UNESCO) pod úpätím Dachsteinu – prechádzka týmto čarovným mestečkom na brehu rovnomenného jazera s jeho kostolmi a svojráznym karnerom s osobnými údajmi na lebkách dávno zomrelých farníkov (2 €). Neskoro popoludní odchod domov. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

 

 ----------------------------------------------------------------------------

Poznámky:

• na mieste sa platí pobytový poplatok a vjazd do Salzburgu v celkovej výške 5 €/osoba/pobyt

• podmienkou realizácie zájazdu je účasť min. 30 účastníkov

• o mimobratislavských nástupných miestach sa informujte v CK

 

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | Berchtesgaden (národný park), SALZBURG, HALLSTATT... 51