Nachádzate sa: » IZRAEL » Poznávacie zájazdy » IZRAEL - predĺžený zájazd s kúpaním v 4 moriach, s ochutnávkou vína a s možnosťou výletu do Jordánskej PETRY

IZRAEL - predĺžený zájazd s kúpaním v 4 moriach, s ochutnávkou vína a s možnosťou výletu do Jordánskej PETRY

Možnosti ubytovania: 20, 10

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Haifa - Baha´iské záhrady Haifa - Baha´iské záhrady Nazareth - bazilika Zvestovania Rieka Jordan - miesto krstu Ježiša Capernaum - zrúcanina Synagoga Jerusalem - panoráma Jerusalem - Chrámová hora Jerusalem - vchod do kostola Božieho hrobu Jerusalem - kostol Božieho hrobu Jerusalem - miesto Božieho hrobu Jerusalem - miesto narodenia Ježiša

 

 IZRAEL - predĺžený zájazd, s kúpaním sa v 4 moriach, s ochutnávkou vína a s možnosťou výletu do Jordánskej PETRY
Spoznávanie veľkého množstva pamiatok na relatívne malom území a vychutnávanie atmosféry historických miest

 

Pozývame vás do krajiny, ktorá je kolískou judaizmu a kresťanstva a kde niekoľko tisícročná história

a jednotlivé doby zanechali množstvo cenných a unikátnych pamiatok
10-denný letecký poznávací zájazd
 


Termín: 19.5. - 28.5.2019 - Vypredané

Cena: 1 380 EUR
V cene je zahrnuté:

• letenka na linke Viedeň - Tel Aviv - Viedeň

• transfer z letiska/na letisko Tel Aviv Ben Gurion

• doprava klimatizovaným autobusom podľa programu

• 9x ubytovanie minimálne v 3* hoteloch, 2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom (možnosť doobjednať hotel vyššej kategórie 3*+/4* 118 €)

• 9x raňajky formou bufetových stolov
• 9x večera formou bufetových stolov

• licencovaný česky hovoriaci miestny sprievodca počas celého zájazdu

• všetky vstupy podľa programu (vr. lanovky na Massadu a plavba loďou po jazere, okrem vstupného na pláž pri Mŕtvom mori)

• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

Povinné servisné príplatky:
• letiskové, palivové a bezpečnostné 240 €

Možnosť doobjednať:
• 1-lôžkovú izba 330 €

• transfer na/z letiska vo Viedni 30 € (vrátane asistencie na letisku, požaduje sa min. 5 cestujúcich)
• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Európska cestovná poisťovňa, zóna Svet, s poistením storna do 1000 €

- KCP komfort 3 €/os./deň alebo KCP plus 3,5 €/os./deň

- dopoistenie storna za každých 1000 € (KCP komfort) 36 €, (KCP plus) 41 €
V cene nie je zahrnuté:
• obslužné vodičovi a sprievodcovi spolu 50 €/osoba - povinná platba na mieste

• cena fakultatívneho výletu do PETRY 350 USD (vrátane obeda) - platba na mieste


PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň: odlet z Viedne (ráno alebo večer), prílet na letisko Tel Aviv - Ben Gurion. transfer do hotela, nocľah (prípadne večera).

2. deň: po raňajkách odchod k pobrežiu Stredozemného mora. CAESAREA PRIMORSKA - archeologické mesto (amfiteater, hippodrom, akvadukt,..). Ďalej HAIFA - vyhliadka na prístav a Baha'iske záhrady (UNESCO). AKKO – AKRA (UNESCO) – v historickom centre tohto mesta navštívime okrem shuku (tržnice) aj križiacku pevnosť, Templársky tunel, prístav a ďalšie nádherné miesta. Večera a nocľah - oblasť Galileje.

3. deň: po raňajkách odchod do oblasti GALILEJSKÉHO JAZERA. Plavba loďou po Genezaretskom jazere (Galilejskom). Kostol na Hore Blahoslavenstiev (Ježišovo kázanie na hore). TABGHA (kostol Rozmnoženia chlebov a rýb). Capernaum - Ježišovo mesto (synagóga a dom sv. Petra). Capernaum - Ježišovo mesto (synagóga a dom sv. Petra). NAZARET (Bazilika Zvestovania, Kostol sv. Jozefa). Vaša cesta bude pokračovať do hornej Galije, do židovského mesta SEFAD (jedno so 4 svätých miest judaizmu, známe predovšetkým učením Kabala), kde sa prejdete malebnými uličkami plnými galérií miestnych umelcov a navštívime tiež jednu z miestnych synagóg. Večera a nocľah - oblasť Galileje.

4. deň: po raňajkách budete pokračovať na Golanské výšiny, odkiaľ je krásny výhľad na okolie. Tiež budete mať príležitosť navštíviť jedno z mnohých izraelských vinárstiev a ochutnáte tunajšie výborné a kvalitné vína (ochutnávka vín je zahrnutá v cene). Potom presun Jordánskym údolím do Jericha (najnižšie položené mesto a jedno z najstarších miest na svete), pohľad na Horu Pokušenia. Júdskou púšťou vystúpime až do JERUZALEMA. Podľa časových možností – výhľad na údolie Vadi Quelt a na ortodoxný kláštor sv. Juraja. Večera a nocľah v Betleheme.

5. deň: po raňajkách odchod na prehliadku JERUZALEMA (UNESCO). Panoramatická vyhliadka z Olivovej hory. Getsemanská záhrada s bazilikou Všetkých národov. Ortodoxný kostol Hrob Panny Márie v údolí Kidron (potok Cedron), výstup do Starého Mesta, Via Dolorosa – Krížová cesta (prechádzajúca cez arabský shuk – bazár), ukončená v Chráme Božieho Hrobu - Golgota. Popoludní presun do BETLEHEMU - Chrám narodenia Pána, Bazilika sv. Katariny. Večera a nocľah v Betleheme

6. deň: po raňajkách pokračovanie v prehliadke JERUZALEMA. Navštívime múzeum holokaustu Yad Va Shem, židovskú štvrť Starého mesta s Cardom, Menorou a Múrom nárekov. Ďalšie miesto, ktoré uvidíte je autentická veľmi zvláštna židovská štvrť Mea Sha´arim, kde nahliadnete do života tunajších ortodoxných židov. Večera a nocľah v Betleheme.

7. deň: po raňajkách odchod do oblasti MŔTVEHO MORA. Púštna pevnosť Massada (UNESCO), ktorú vybudoval kráľ Herodes a na ktorú Vás pohodlne vyvezie lanovka. Potom nasleduje návšteva NP Nachal David (oáza v Júdskej púšti) alebo Qumran (nálezisko zvitkov biblických textov Starého zákona) – výber podľa časových možností. Taktiež Vás čaká možnosť okúpať sa v Mŕtvom mori, čo musí každý, kto navštívi túto oblasť vyskúšať na „vlastnej koži“. Večera a nocľah v Betleheme.

8. deň: po raňajkách EILAT - Um Rashrash (historické pamiatky). Návšteva podmorského observatória. Kúpanie sa v Červenom mori – Coral beach (možnosť zapožičania šnorchla za nízky poplatok). Voľný program. Večera a nocľah v Eilate.
9. deň: po raňajkách 
1. alternatíva: voľný program v Eilate – odpočinok, kúpanie, fakultatívne možnosť plávania s delfínmi, alebo plavba loďou. Večera a nocľah v Eilate.
2. alternatíva: možnosť zakúpenia celodenného výletu do Jordánskej PETRY – za príplatok (vrátane obeda).
10. deň: po raňajkách transport na letisko Tel Aviv – Ben Gurion, cez Machtesh Ramon (ojedinelý geologický útvar). Odlet do Viedne v popoludňajších hodinách. 

---------------------------------------

Poznámky:

• minimálny počet účastníkov 10 (pri nižšom počte sa môže cena zvýšiť)

• program môže byť upravený podľa situácie (bezpečnostnej, politickej, časovej)
 

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » Letecký 10-denný poznávací zájazd... 114