Nachádzate sa: » IZRAEL » Poznávacie zájazdy » IZRAEL - Veľký okruh s kúpaním v Mŕtvom a Červenom mori, s ochutnávkou vína a s možnosťou zakúpenia výletu do Jordánskej PETRY ***

IZRAEL - Veľký okruh s kúpaním v Mŕtvom a Červenom mori, s ochutnávkou vína a s možnosťou zakúpenia výletu do Jordánskej PETRY ***

Možnosti ubytovania: 20, 10

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Haifa - Baha´iské záhrady Haifa - Baha´iské záhrady Nazareth - bazilika Zvestovania Rieka Jordan - miesto krstu Ježiša Capernaum - zrúcanina Synagoga Jerusalem - Chrámová hora Jerusalem - vchod do kostola Božieho hrobu Jerusalem - kostol Božieho hrobu Jerusalem - miesto Božieho hrobu Jerusalem - miesto narodenia Ježiša Jerusalem - kostol Usnutia (Dormition) Jerusalem - Via Dolorosa

 

 IZRAEL - Veľký okruh, s kúpaním v Mŕtvom a Červenom mori, s ochutnávkou vína a s možnosťou výletu do Jordánskej PETRY
Spoznávanie veľkého množstva pamiatok na relatívne malom území a vychutnávanie atmosféry historických miest

 

Pozývame vás do krajiny, ktorá je kolískou judaizmu a kresťanstva a kde niekoľko tisícročná história

a jednotlivé doby zanechali množstvo cenných a unikátnych pamiatok
10-denný letecký poznávací zájazd
 


Termíny: 07.5. - 16.5.    29.10. - 07.11.2023

Cena: 1 999 EUR
V cene je zahrnuté:

• letenka na linke Viedeň - Tel Aviv - Viedeň, vrátane 2 ks batožiny (1x príručná + 1x podpalubná)

• transfer z letiska/na letisko Tel Aviv Ben Gurion

• doprava klimatizovaným autobusom podľa programu

• 9x ubytovanie v 3* hoteloch, 2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom

• 8/9x raňajky formou bufetových stolov
• 8/9x večera formou bufetových stolov (bez nápojov) - v závislosti od letového poriadku

• licencovaný česky hovoriaci miestny sprievodca počas celého zájazdu

• všetky vstupy podľa programu (vr. lanovky na Massadu a plavba loďou po jazere, okrem vstupného na pláž pri Mŕtvom mori)

• ochutnávka vína

• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

Povinné servisné príplatky:
• letiskové, palivové a bezpečnostné 260 €

Možnosť doobjednať:
• 1-lôžkovú izba 500 €

• transfer na/z letiska vo Viedni 20 € (vrátane asistencie na letisku, požaduje sa min. 4 cestujúcich)
• UNIQA - komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 29 € (pri storne so spoluúčasťou 15 %), KCP Extra 44 € (pri storne bez spoluúčasti; osoby 70+ sú poistiteľné iba KCP Extra)


V cene nie je zahrnuté:
• obedy (vždy prestávka na obed)

• nápoje k večeri

• vstupné na pláž pri Mŕtvom mori

• obslužné vodičovi a sprievodcovi spolu 65 €/osoba (platba na mieste)

 

Možno dokúpiť (platba až v Izraeli):

celodenný fakultatívny výlet do Jordánskej PETRY cca od 450 USD (cena bude upresnená v čase realizácie zájazdu a v závislosti od počtu účastníkov), česky hovoriaci sprievodca pri minim. 15 účastníkoch.  Obed a sprepitné pre jordánskeho vodiča a sprievodcu nie je v cene.

 

PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň: odlet z Viedne (ráno alebo večer), prílet na letisko Tel Aviv - Ben Gurion. transfer do hotela, nocľah (prípadne večera).

2. deň: po raňajkách odchod k pobrežiu Stredozemného mora. CAESAREA PRIMORSKA - archeologické mesto, kde sa zachovali pamiatky z doby rímskej a byzantskej, ako aj pamiatky z doby križiackej (amfiteater, hippodrom, ...). Ďalej HAIFA - vyhliadka na prístav a Baha'iske záhrady (UNESCO). AKKO – AKRA (UNESCO) – v historickom centre tohto mesta navštívime okrem shuku (tržnice) aj križiacku pevnosť, Templársky tunel, prístav a ďalšie nádherné miesta. Večera a nocľah - oblasť Galileje.

3. deň: po raňajkách odchod do oblasti GALILEJSKÉHO JAZERA. Plavba loďou po Genezaretskom jazere (Galilejskom). Kostol na Hore Blahoslavenstiev (Ježišovo kázanie na hore). TABGHA (kostol Rozmnoženia chlebov a rýb). Capernaum - Ježišovo mesto (synagóga a dom sv. Petra). Capernaum - Ježišovo mesto (synagóga a dom sv. Petra). NAZARET (Bazilika Zvestovania, Kostol sv. Jozefa). Vaša cesta bude pokračovať do hornej Galije, do židovského mesta SEFAD (jedno so 4 svätých miest judaizmu, známe predovšetkým učením Kabala), kde sa prejdete malebnými uličkami plnými galérií miestnych umelcov a navštívime tiež jednu z miestnych synagóg. Večera a nocľah - oblasť Galileje.

4. deň: po raňajkách budete pokračovať na Golanské výšiny, odkiaľ je krásny výhľad na okolie. Tiež budete mať príležitosť navštíviť jedno z mnohých izraelských vinárstiev a ochutnáte tunajšie výborné a kvalitné vína (ochutnávka vín je zahrnutá v cene). Potom presun Jordánskym údolím do Jericha (najnižšie položené mesto a jedno z najstarších miest na svete), pohľad na Horu Pokušenia. Júdskou púšťou vystúpime až do JERUZALEMA. Podľa časových možností – výhľad na údolie Vadi Quelt a na ortodoxný kláštor sv. Juraja. Večera a nocľah v Betleheme.

5. deň: po raňajkách odchod na prehliadku JERUZALEMA (UNESCO). Panoramatická vyhliadka z Olivovej hory. Getsemanská záhrada s bazilikou Všetkých národov. Ortodoxný kostol Hrob Panny Márie v údolí Kidron (potok Cedron), výstup do Starého Mesta, Via Dolorosa – Krížová cesta (prechádzajúca cez arabský shuk – bazár), ukončená v Chráme Božieho Hrobu - Golgota. Popoludní presun do BETLEHEMU - Chrám narodenia Pána, Bazilika sv. Katariny. Večera a nocľah v Betleheme

6. deň: po raňajkách pokračovanie v prehliadke JERUZALEMA. Navštívime múzeum holokaustu Yad Va Shem, židovskú štvrť Starého mesta s Cardom, Menorou a Múrom nárekov. Ďalšie miesto, ktoré uvidíte je autentická veľmi zvláštna židovská štvrť Mea Sha´arim, kde nahliadnete do života tunajších ortodoxných židov. Večera a nocľah v Betleheme.

7. deň: po raňajkách odchod do oblasti MŔTVEHO MORA. Púštna pevnosť Massada (UNESCO), ktorú vybudoval kráľ Herodes a na ktorú Vás pohodlne vyvezie lanovka. Potom Vás čaká možnosť okúpať sa v Mŕtvom mori, čo musí každý, kto navštívi túto oblasť vyskúšať na „vlastnej koži“. Nasleduje cesta do Eilatu, večera a nocľah v Eilate.

8. deň: po raňajkách 1. alternatíva: voľný program v EILATE – odpočinok, kúpanie, fakultatívne možnosť plávania s delfínmi, plavba loďou alebo návšteva podmorského observatória. 2. alternatíva: možnosť zakúpenia celodenného výletu do Jordánskej PETRY – za príplatok (vrátane obeda). Večera a nocľah v Eilate.

9. deň: po raňajkách - dopoludnia na Vás čaká návšteva Národného parku – Coral beach, kde sa budete môcť kúpať v priezračnej vode Červeného mora a užívať si nezabudnuteľné zážitky – iba pár metrov od brehu uvidíte úžasný podmorský svet plný koralov a nádherných rôznofarebných rýb. Tento zážitok si môžete umocniť tým, že si (za nízky poplatok) zapožičiate šnorchel a potápačské okuliare (odporúčame). Potom v popoludňajších hodinách transfer do oblasti Tel Avivu cez Machtesh Ramon (ojedinelý geologický útvar). Večera a nocľah pri pobreží Stredozemného mora.

10. deň: po raňajkách - okružná jazda centrom TEL AVIVU s nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architektúrou (Bauhaus - UNESCO), následne prehliadka malebného starobylého malebného mestečka JAFFO, ktoré je jedno z najstarších prístavných miest na svete a dnes je súčasťou Tel Avivu. Možno sa ešte stihnete okúpať v Stredozmenom mori a potom nasleduje transport na letisko Tel Aviv – Ben Gurion. Odlet do Viedne v popoludňajších hodinách. 

 

-------------------------------------------------------------------------

Poznámky:

• ceny sú kalkulované pri optimálnej cene letenie, v prípade ich vypredania sacena môže navýšiť o rozdiel v cene lenky

• sled návštevy jednotlivých pamiatok alebo celých dní môže byť podľa situácie (bezpečnostnej, politickej, časovej) pozmenený
• termíny jednotlivých zájazdov môžu byť upravené/posunuté o ± 2 dni s prihliadnutím na letový poriadok
• min. počet účastníkov - od 15

 

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » Letecký 10-denný poznávací zájazd... 114