Nachádzate sa: » TALIANSKO » Poznávacie zájazdy » Divoké CINQUE TERRE s kúskom TOSKÁNSKA ***

Divoké CINQUE TERRE s kúskom TOSKÁNSKA ***

Možnosti ubytovania: 10, 20, 30

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Lucca - Námestie Antelminelli Lucca - Katedrála San Martino Lucca - Bazilika San Michele in Foro Lucca - Bazilika San Frediano Lucca - Palazzo Pfanner Lucca - Palazzo Pfanner, záhrada Pisa - Námestie dei Miracoli, panoráma Pisa - šikmá veža Pisa - Námestie dei Miracoli Pisa - katedrála Pisa - katedrála, interiér Pisa - babtisterium San Giovanni

Divoké CINQUE TERRE s kúskom TOSKÁNSKA

Poklady v skalách - vyberte sa do talianskej oblasti Cinque Terre

Pozývame vás spoznávať zaujímavé mestá v Toskánsku a úžasnú Taliansku rivieru

 4-denný autobusový poznávací zájazd (bez nočnej jazdy smerom tam)


Odchod:
z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:30 hod.

Návrat: do Bratislavy asi o 10:00 hod.

Termín: 26.8. - 29.8.2022

 

Cena: 245 EUR 
V cene je zahrnuté:
• doprava zájazdovým klimatizovaným autobusom

• 2x ubytovanie v 3* hoteli, 2-, 3-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom
2x raňajky

• služby kvalifikovaného sprievodcu
• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

 

Možnosť doobjednať:
• 1-lôžkovú izbu 52 €/pobyt
• miestenku v 1. polovici autobusu 8 €

• 1x večera (1. deň) 17 €
• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 10 €/osoba; KCP - Extra 15,2 €/osoba


V cene nie je zahrnuté:

• vstupenky (ceny sú orientačné):

MONTECATINI TERME - zubačka obojsmerne 7 €, 5,5 €/skupina; LUCCA - vyhliadková veža 7 €, Dóm 4 €; PISA - šikmá veža 20 €, baptistérium 5 €, baptistérium + cintorín Camposanto 7 €, Dóm 2 €; CINQUE TERRE - celodenný lístok na vlak 16 €.

• povinný palivový príplatok: 20 Eur


PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň (piatok): odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Tranzit cez Rakúsko do Talianska s krátkymi hygienickými zastávkami. Večer príchod do regiónu Toskánsko, ubytovanie v hoteli 3* v Montecatini Terme, fakultatívne večera. Večer možná prechádzka po meste – v závislosti od príchodu.
2. deň (sobota): po raňajkách začína naše objavovanie známych toskánskych klenotov. Prvé mesto, ktoré navštívime je jedno z najkrajších kúpeľných miest v Taliansku – MONTECATINI TERME (UNESCO) v okrese PISTOIA, môžeme sa zubačkou vyviezť do starého mesta Montecatini Alto a pokochať sa prekrásnymi výhľadmi. Následne sa presunieme do mesta PISA. Toto mesto na rieke Arno bolo od 9. st. po dlhé roky najväčšou námornou veľmocou Európy, ale aj kvitnúcim hospodárskym a kultúrnym centrom. Pisu najviac preslávila jej 58 m vysoká šikmá veža Torre Pendente na Námestí zázrakov (Campo dei Miracoli), ktoré je zapísané v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO (katedrála Duomo, baptistérium, cintorín Camposanto). Nevynecháme ani starobylé štvrte s úzkymi uličkami a maličkými námestíčkami. Ďalšou zastávkou bude LUCCA – príjemné staré mesto s kúzelnou atmosférou, podľa názoru mnohých návštevníkov je najpôvabnejším toskánskym mestom. Niekdajšie rímske mesto, neskôr rezidenčné mesto Longobardov. Počas prehliadky si pozrieme výstavné románske kostoly (Bazilika San Michele in Foro), elegantné patricijské domy, rodný dom G. Pucciniho, v ktorom je dnes múzeum, pokocháme sa peknými výhľadmi pri prechádzke po hradbách. Vo voľnom čase si dáme kávu v obľúbenej kaviarni majstra Pucciniho, alebo vo vinotéke si vyberieme zo širokého sortimentu miestnych vín. Večer návrat na ubytovanie v Montecatini Terme, nocľah.

3. deň (nedeľa): po raňajkách sa presunieme k Ligúrskemu moru na tzv. „Taliansku riviéru“, na prírodné krásy nesporne najkrajšiu oblasť Talianska, do chránenej divokej oblasti CINQUE TERRE, čo v preklade znamená „5 dediniek“ (UNESCO) - umiestnených vysoko na útesoch, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov. Absolvujeme cestu vlakom z mesta LA SPEZIA s výstupmi v jednotlivých pobrežných mestečkách – Riomaggiore, odtiaľ sa prejdeme do dedinky Manarola, ďalej do Corniglia, Vernazza, Monterosso al Mare. Medzitým bude voľno na obed, aj na kúpanie. Podvečer sa vlakom vrátime do La Spezia. V neskorých večerných hodinách odchod, tranzit nocou cez Taliansko a Rakúsko.

4. deň (pondelok): návrat na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámky:
• zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 30 osôb

• na mieste sa platí pobytový poplatok vo výške cca 2 €/os./noc
• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Nitra, Sereď +10 €, Trnava +68€, Bratislava - bez príplatku

 

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | Montecatini Terme, Lucca, Pisa, Cinque Terre... 21