Nachádzate sa: » NEMECKO a RAKÚSKO » Poznávacie zájazdy » Rozprávkové zámky kráľa Ľudovíta II. a veľkonočný Salzburg

Rozprávkové zámky kráľa Ľudovíta II. a veľkonočný Salzburg

Možnosti ubytovania: 20, 10

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Herrenchiemsee - zámok Herrenchiemsee - zámok Herrenchiemsee - zámok Herrenchiemsee - zámok Linderhof - zámok Linderhof - zámok Linderhof - zámok Hohenschwangau - zámok Hohenschwangau - zámok Hohenschwangau - zámocká záhrada Neuschwanstein - hrad Neuschwanstein - hrad

 

Rozprávkové zámky kráľa Ľudovíta II. (NEMECKO) a veľkonočný SALZBURG (RAKÚSKO)
 
Zažite rozprávku na vlastnej koži počas víkendu plného nádherných zámkov.
Čarovná alpská príroda, rozprávkové bavorské zámky, zaujímavý životný príbeh kráľa Ludwiga II. a k tomu ešte veľkonočný SALZBURG, mesto, ktoré sa nazýva aj „Rím severu“.

   

4-denný autobusový poznávací zájazd (bez nočných jázd)

 

Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:30 hod.

Návrat: do Bratislavy asi o 21:30 hod.

Termín: 30.3. - 02.4.2018

 

Cena: 209 EUR 
V cene je zahrnuté:
• doprava zájazdovým autobusom

• 3x ubytovanie v 3* hoteli (v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom)
• 3x raňajky
• služby kvalifikovaného sprievodcu

• prehliadky podľa programu
• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

Možné príplatky:

večera – fakultatívne (2. deň v Bavorsku) 16 €/osoba
večera – povinne (3. deň v Salzburgu) 14 €/osoba (vzhľadom k Veľkej noci reštaurácie v meste budú mať obmedzený režim)
• 1-lôžková izba 58 €/pobyt
• miestenku v 1. polovici autobusu 7 €
• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 8,4 €/osoba; KCP - Plus 10 €/osoba

V cene nie je zahrnuté:
súhrnné vstupné do zámkov, do bane a ostatných pamiatok vo výške cca 65 €/dosp. osoba (deti, mládež – majú zľavy)
• pobytový poplatok cca 2 € /osoba/noc – platí sa na mieste
 

PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň (piatok): odchod z Bratislavy o 06:30 hod., v poludňajších hodinách príchod do Prienu, odkiaľ sa loďkou prevezieme cez jazero Chiemsee na ostrov Herreninsel s prekrásnym zámkom  HERRENCHIEMSEE. Zámok dal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. a ktorý vo svojej neskutočnej nádhere prekonáva svoj vzor – zámok vo Versailles. Ohromia vás prepychové komnaty, zrkadlová sála, množstvo fontán a nádherné záhrady. Po prehliadke zámku a prechádzke po areáli sa loďkou opäť preplavíme do Prienu, odkiaľ bude naša cesta pokračovať k ďalšiemu malebnému romantickému zámku LINDERHOF, ktorý bol najobľúbenejším zámkom Ludwiga II., obklopeného prekrásnym zámockým parkom. V areáli je aj umelo vytvorená jaskyňa, kde kráľ v závere svojho života, postihnutý duševnou chorobou trávieval čas počúvaním hudby svojho obľúbenca, Richarda Wagnera. Podvečer odchod autobusom na ubytovanie – 3* hotel v Garmisch-Partenkirchen.

2. deň (sobota): po raňajkách nasleduje návšteva dvoch ďalších rozprávkových zámkov pod úpätím Álp v údolí medzi jazerami Alpsee a Schwansee. Zámok HOHENSCHWANGAU, kde Ľudovít II. strávil svoje detstvo a značnú časť mladosti. Zámok NEUSCHWANSTEIN, romantický zámok postavený na skalnom útese a prístupný len peši (asi 30 min. chôdze). Nákladná výstavba zámku natoľko zadlžila rozpočet kráľovstva, že vládny kabinet dal psychicky narušeného kráľa vyhlásiť za nesvojprávneho. Zámok mal slúžiť ako súkromná skrýša kráľa, ale v súčasnosti ho denne oblieha tisíce turistov a dá sa povedať, že je snáď najslávnejším zámkom na svete. Dokonca inšpiroval Walta DisneyhoZo zámku sú prekrásne výhľady na okolie. , ktorý ho využil ako predlohu vo svojich rozprávkach.
Potom nasleduje návšteva jedného z najkrajších stredovekých mestečiek - FÜSSENU, známeho zimného strediska.  Pokračujeme do ETTALU, slávneho benediktínského kláštora, kde sa dodnes vyrába známy kláštorný likér. Večer odchod na ubytovanie, nocľah 3* hotel v Garmisch-Partenkirchen, fakultatívne večera.
3. deň (nedeľa): po raňajkách sa vyberieme na celodennú prehliadku mesta hudobného génia W.A. Mozarta – SALZBURGU (Rakúsko), mesta zapísaného na zoznam UNESCO, označovaného aj ako „Rím severu“, pre mnohých najkrajšie rakúske mesto. Prehliadku začneme v zámku radovánok a so žartovnými vodnými hrami v HELLBRUNNE. Lanovkou sa vyvezieme na pevnosť HOHENSALZBURG, najväčšia a najlepšie zachovaná pevnosť v strednej Európe, ktorá je dominantou mesta. Dóm, v ktorom bol Mozart pred viac ako 250 rokmi pokrstený, univerzitný kostol, tajuplný cintorín sv. Petra, rezidencia, zvonkohra, prechádzka starostlivo udržiavaným parkom okolo zámku MIRABELL, obchody na najznámejšej obchodnej ulici s Mozartovým rodným domom. Večer ešte ochutnáme preslávené pivo Stiegls a odoberieme sa do hotela. Nocľah v 3* hoteli Salzburgu, večera.
4. deň (pondelok): po raňajkách nás čaká návšteva Soľnej bane v Halleine s neopakovateľným zážitkom. Nemôžeme vynechať ani mestečko HALLSTATT (UNESCO) pod úpätím Dachsteinu – prechádzka týmto čarovným mestečkom na brehu rovnomenného jazera s jeho kostolmi a svojráznym karnerom s osobnými údajmi na lebkách dávno zomrelých farníkov (2 €). Popoludní (cca o 15:00 hod.) odchod domov. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách asi o 21:30 hod.
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámky:
• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb
za príplatok, Prievidza, Partizánske +9 €, Nitra, Sereď +7 €, Trnava +6 €

• podmienkou realizácie zájazdu je účasť min. 30 účastníkov

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | zámky Herrenchiemsse, Linderhof, Hohenschwangau a Neuschwastein, FUSSEN, ETTAL, SALZBURG, HALLSTATT... 131
TermínCena za osobuVečera v SalzburguPríplatok za 1-lôžkovú izbuKCP - KomfortKCP - PlusBus - miestenkaNástup. mesto Prievidza, PartizánskeNástup. mesto Nitra, SereďNástup. miesto Trnava
30.03.18 - 02.04.18209,014,058,08,410,07,09,07,06,0

Satelitná mapa: