Nachádzate sa: » TALIANSKO » Poznávacie zájazdy » BOLOGNA a MODENA - umenie, gastronómia a rýchle motory ***

BOLOGNA a MODENA - umenie, gastronómia a rýchle motory ***

Možnosti ubytovania: 20, 30, 10

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Poľnohospodársky a potravinársky park FICO - Fabbrica Italiana Contadina Poľnohospodársky a potravinársky park FICO - Fabbrica Italiana Contadina Poľnohospodársky a potravinársky park FICO - Fabbrica Italiana Contadina Poľnohospodársky a potravinársky park FICO - Fabbrica Italiana Contadina Bologna - piazza Maggiore Bologna - fontána Nettuno Bologna - veže Garisenda a Asinelli Bologna - bazilika San Stefano Maranello - múzeum Ferrari Bologna - múzeum Lamborghini Maranello - múzeum Ferrari  rezidencia Pavarotti

 BOLOGAMODENA 

NOVINKA!!!
dokonalá talianska mozaika poskladaná z umenia, gastronómie a rýchlych motorov

 

Pavarotti, Ferrari, Maserati a všeličo iné
4-denný autobusový poznávací zájazd počas voľných májových dní (bez nočnej jazdy tam)

 

Bologna je mestom tak trocha v tieni populárnejších talianskych miest. Príďte a presvedčte sa, že neprávom! Ponúka kus histórie, farebné uličky ako vystrihnuté z pohľadnice a skvelé miesta v okolí, ktoré sa oplatí vidieť. Mesto s niekoľkými prívlastkami ako „červená“, „tučná“, „vzdelaná“ nie je len o bolonských špagetách alebo o bolonskej omáčke. Chcete sa o nej dozvedieť viac? Pozývame Vás!

Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:30 hod.
Návrat: do Bratislavy asi o 07:00 hod.

Termín: 05.5. - 08.5.2019


Cena: 189 EUR 
V cene je zahrnuté:
• doprava zájazdovým klimatizovaným autobusom

• 2x ubytovanie v 3* hoteli (2-, 3-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom)

• 2x raňajky

• služby kvalifikovaného sprievodcu

• povinné zákonné poistenie voči insolventnosti

Možno doobjednať:

• 1-lôžková izba 57 €/pobyt

• miestenku v 1. polovici autobusu 7 €

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 8,8 €/osoba; KCP - Plus 10,4 €/osoba

 

V cene nie sú zahrnuté vstupenky (ceny sú orientačné):

• Casa Pavarotti 8 €

• Múzeum Ferrari + Maserati 22 €

• FICO / Fabbrica Italiana Contadina - vstup do areálu je bezplatný, platí sa za jednotlivé programy (napr. syráreň s ochutnávkou 15 €, multimediálne hry Carousel 10 €, Grand Tour 15 €)
 

PROGRAM ZÁJAZDU

1. deň (nedeľa): ráno odchod z Bratislavy, tranzit cez Rakúsko do Talianska. Neskoro popoludní príchod do mesta BOLOGNA, ktoré sa pýši najstaršou európskou univerzitou, famóznou kuchyňou, typickou terakotovou architektúrou a nekonečnými arkádami, kde ani v daždi nepotrebujete dáždnik. Pozrieme si starobylé centrum s námestiami, s palácmi, kostolmi, vežami – Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno s trochu obscénnou Neptúnovou fontánou, gotickú radnicu, Baziliku San Petronio so stále nedokončenou fasádou, námestie Santo Stefano s bazilikou, šikmé veže Garisenda a Asinelli (s výškou 97 m), ktoré sú oveľa staršie než tá známejšia v Pise. Z tej vyššej z veží, ak sa vám chce vyšliapať 498 schodov, sa vám naskytne magický pohľad na tisícky terakotových striech a okolie. Neskoro večer odchod na ubytovanie v hoteli v okolí Bologne.
2. deň (pondelok): ráno po raňajkách sa presunieme do neďalekého kľudnejšieho mesta MODENA (UNESCO), rodiska takých velikánov ako Luciano Pavarotti, Enzo Ferrari. Dnešný deň bude v znamení „Slow food, fast cars“ (zdravé jedlo, rýchle autá). Najprv navštívime unikátnu rezidenciu majstra Pavarottiho – CASA PAVAROTTI. Dnes je táto usadlosť autentickým múzeum, v ktorom sú vystavené majstrove divadelné kostýmy, hudobné nástroje, fotky, videá, ocenenia,... Pešo sa prejdeme po historickom centre – Katedrála z 11. st., radnica, Palác s Galériou a múzeom Estense, Dóžací palác – niekdajšie sídlo rodu d´ Este, a pod. Modena je aj významným strediskom automobilového priemyslu, kde sa vyrábajú športové a závodné autá značky Ferrari, Maserati. Čaká nás teda návšteva FERRARI múzea, fabriky MASERATI a Showroom s výstavou starých „vintage“ áut, ako aj moderných pretekárskych vozov. Večer odchod na ubytovanie, nocľah.
3. deň (utorok): ráno po raňajkách ešte budeme pokračovať v spoznávaní ďalších zaujímavých miest v BOLOGNI, ktoré sme 1. deň nestihli. Potom nás čaká návšteva novej atrakcie v Bologni – najväčší poľnohospodársky a potravinársky park na svete, tzv. FICO  - Fabbrica Italiana Contadina / EATALY WORLD, otvorené v novembri 2017. Vitajte v živom svete talianskych jedál, takpovediac „ z poľa do hrnca“, teda od pestovania, cez výrobu, balenie, predaj, konzumáciu potravy. Je to ozajstná pastva pre labužníkov a milovníkov talianskej kuchyne na ploche 20 tis. m². Absolvujeme „exkurziu“ po poliach, môžeme zájsť do výrobní syrov, šunky, cestovín, ochutnáme lahodné miestne vína, výnimočné olivové oleje a budeme mať možnosť nákupu vynikajúcich miestnych produktov v stovke tradičných obchodoch. Kulinárske výtvory podľa tradičných i inovatívnych receptov môžete vychutnávať v asi 40 reštauráciách. Po týchto gurmánskych zážitkoch sa večer vydáme na cestu domov.
4. deň (streda): návrat na Slovensko v ranných hodinách.

 

------------------------------------------------------------------------------------
Poznámky:

• zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 30 osôb
• na mieste sa platí pobytový poplatok vo výške cca 2 €/os./noc

• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Nitra, Sereď +7 €,Trnava +6 €, Bratislava - bez príplatku

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | Pavarotti, Ferrari, Maserati a všeličo iné... 21