Nachádzate sa: » ČESKO » Poznávacie zájazdy » PRAHA v znamení významných výročí

PRAHA v znamení významných výročí

Možnosti ubytovania:

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

PRAHA - v znamení významných výročí
Pozývame vás spoznávať jedinečné historické pamiatky Prahy z obdobia gotiky, baroka, moderny i pražské záhrady. 


 
2-denný autobusový zájazd
Vychutnajte atmosféru pražských ulíc a uličiek, námestí a krčmičiek.

 

V roku 2018 si zaspomíname na prevratné udalosti v spoločných dejinách Čechov a Slovákov. Pripomíname si 100. výročie vzniku Československej republiky, 50. výročie Pražskej jari a 25. výročie rozdelenia Československa a vzniku 2 samostatných štátov. Naše cesty po Prahe povedú tento raz ani nie tak na „notoricky“ známe miesta, ale skôr na tie, kde budú inštalované rôzne výstavy k uvedených výročiam a zameriame sa aj na pražské záhrady.


Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:30 hod.

Návrat: do Bratislavy okolo 21:00 hod.


Termín: 02.6. - 03.6.2018

Cena: 88 EUR 
V cene je zahrnuté:

• doprava zájazdovým klimatizovaným autobusom
• 1x ubytovanie v 3* hoteli, 2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom
• 1x raňajky (formou bufetových stolov) v hoteli
• služby kvalifikovaného sprievodcu
• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

 

Možnosť doobjednať:

• miestenku v 1. polovici autobusu 7 €
• 1-lôžkovú izbu 19 €

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 4,2 €/osoba; KCP - Plus 5 €/osoba
 

Poznámky: Záhrady Pražského hradu sú sprístupnené bezplatne. Kto má záujem o individuálnu prehliadku Pražského hradu, cena vstupenky na malý okruh 250 Kč (Starý kráľovský palác, Bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička, Katedrála sv. Víta). Výstava v Cisárskej koniarni 100 Kč, seniori a deti 50 Kč.

PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň (sobota):
odchod ráno z Bratislavy. Okolo poludnia príchod do Prahy. Naša 1. zastávka bude na legendami opradenom Vyšehrade s národným cintorínom. V centre mesta sa potúlame v priestore Václavského a Staromestského námestia, kde si pozrieme tak trochu pred ruchom veľkomesta schovanú peknú Františkánsku záhradu s nedokončeným gotickým kostolom Panny Márie Snežnej, založenej Karolom IV v r. 1347. Večer odchod na ubytovanie, osobné voľno. Fakultatívne – možnosť návštevy multimediálnej show „Křížikova fontána“. Nocľah.
2. deň (nedeľa): po raňajkách sa vyberieme na návštevu rozsiahleho areálu Pražského hradu. Navštívime tu unikátnu výstavu pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR v nádherných priestoroch cisárskej koniarne, ktorú dal v roku 1583 postaviť cisár Rudolf II. Nesie názov „Labyrintom dejín českých zemí“ a formou originálnych dokumentov a ďalších unikátnych predmetov predstaví zlomové okamihy českého štátu od 10. stor. po súčasnosť. Môžeme spomenúť pohrebné insígnie Přemysla Otakara II, originály Zlatej buly sicílskej ako aj washingtonskej deklarácie a ďalších dokumentov českých panovníkov a významných osobností, ktoré sa bytostne dotýkajú aj nášho národa. Potúlame sa po záhradách Pražského hradu, ktoré sú práve v tomto období najkrajšie – Kráľovské renesančné záhrady s letohrádkom kráľovnej Anny a so spievajúcou fontánou, pokocháme sa krásnym výhľadom na Pražský hrad z terasy Jazdiarne, v 20. st. moderne upravenou záhradou Na Bašte. Potom sa presunieme k Južným záhradám, ktoré vznikli na mieste opevnenia pod Pražským hradom, ktoré boli upravené pre prezidenta T.G. Masaryka slovinským architektom Josipom Plečnikom. Následne sa potúlame po romantických zákutiach Malej strany a záhradami pod Pražským hradom, najmä barokovou Valdštejnskou záhradou. Ak budeme mať šťastie, dostaneme sa zdarma aj do sídla senátu vo Valdštejnskom paláci. Najznámejšou záhradou v tomto priestore je bezpochyby baroková Vrtbovská záhrada. Po týchto oku lahodiacich zážitkoch v podvečerných hodinách sa vydáme na cestu domov. Návrat do Bratislavy okolo 21:00 hod.
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámky:
• zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 30 osôb

• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Nitra +7 €, Trnava +6 €, Bratislava - bez príplatku

 

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | historické pamiatky z obdobia gotiky, baroka i pražské záhrady... 91
TermínCena za osobuIzba 1/1KCP - KomfortKCP - PlusNástupné miesto NitraNástupné miesto Trnava
02.06.18 - 03.06.1888,019,04,25,07,06,0

Satelitná mapa: