Nachádzate sa: » SLOVINSKO » Poznávacie zájazdy » SLOVINSKO 1 - prírodné a kultúrne krásy ***

SLOVINSKO 1 - prírodné a kultúrne krásy ***

Možnosti ubytovania: 10, 20

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Jezero Bled - hrad a stredoveký kostol

 

Prírodné a kultúrne krásy SLOVINSKA
 
Krajina medzi Alpami a morom - zelené pľúca strednej Európy
 

4-denný autobusový poznávací zájazd (bez nočných jázd)

 

Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:30 hod.

Návrat: do Bratislavy asi o 21:30 hod.

Termín: 19.4. - 22.4.2019

 

Cena: 219 EUR
V cene je zahrnuté:
• doprava zájazdovým autobusom

• 3x ubytovanie v 3* hoteli (v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom)
• 3x raňajky
• služby kvalifikovaného sprievodcu

• prehliadky podľa programu
• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

 

Možné príplatky:
• 3x večera 39 € /osoba
• 1-lôžková izba 57 €
• komplex. cestovné poistenie (KCP) - Komfort 8,8 € alebo KCP - Plus 10,4 €
• miestenka v 1. polovici autobusu 7 € 


V cene nie je zahrnuté:
• pobytový poplatok: cca 1,5-2 € /osoba/noc – platí sa na mieste

• vstupy do atrakcií (orientačne):
- plavba loďou na ostrov Bled + vstup do kostola na ostrove: 14,50 €
- hrad Bled 8 €/dospelí, 5 €/deti do 14 r., 6,5 € / študenti
- žrebčín v Lipici 16 € / dospelí, 8 € / deti do 18 r.
- Predjamský hrad 13,8 € / dospelí, 8,3 € / deti 6-15 r., 11 €  / študenti 16-25 r.
- Škocjanska jaskyňa 18 € / dospelí, 9 € / deti, 14 € / študenti do 26 r., seniori
- Ľubľana - zubačka na hrad, obojsmerne 4 €, hrad 7,5 €

ORIENTAČNÝ PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň (piatok):
odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách cez Rakúsko do Slovinska s krátkymi hygienickými prestávkami; prechod cez tunel Karavanky. Ako prvé navštívime krištáľovo čisté smaragdovo zelené ľadovcové jazero Bled – najromantickejšie miesto Slovinska v predhorí Álp. Bled je bezpochyby turistickým lákadlom a perlou Slovinska. Je obklopené Julskými Alpami a uprostred jazera sa nachádza ostrovček so stredovekým mariánskym kostolom a zvonom želaní, ku ktorému sa môžete preplaviť na loďke. Oproti stojaci hrad na hradnom ostrohu nad jazerom poskytuje krásne výhľady na okolie. Práve tu môžete ochutnať kulinársky symbol Bledu - bledský krémeš s kávou alebo čajom podľa výberu. Popoludní ešte stihneme prechádzku k rokline Vintgar pri Blede, alebo (2. alternatíva) zájsť k Bohinjskému jazeru a pokochať sa fascinujúcim vodopádom Savica. Večer - ubytovanie v okolí Bledu, večera (fakultatívne), nocľah.
2. deň (sobota): po raňajkách odchod do Ľubľany, po ceste sa zastavíme na krátku prehliadku historického mestečka Škofja loka (najstarší kamenný most strednej Európy z 13. st., maľované stredoveké domy, krivoľaké uličky,...). Potom sa presunieme do hlavného mesta Slovinska - Ľubľany, kde absolvujeme prehliadku mesta, bohatého na kultúru, atrakcie, zábavu. Jej pôvab, pohodová atmosféra a mladícky duch vás zaiste očaria. Vyvezieme sa zubačkou na ľubľanský hrad, z jej veže je pekný výhľad na celé mesto, ba až na Alpy. Potom sa prejdeme popri rieke Ljublanici cez trhovisko, pozrieme si staré mesto a plečnikovskú architektúru (Dračí most, Tromostovje, Prešernovo námestie). Podvečer sa presunieme bližšie k moru na ubytovanie v hoteli v Sežane, večera (fakultatívne), nocľah.
3. deň (nedeľa): po raňajkách nasleduje návšteva svetoznámeho žrebčína Lipica s chovnou stanicou ušľachtilých bielych koní – lipicánov. Presun do prímorského mesta Piran, ktoré je považované za „Slovinské Benátky“. Dotyk so slovinským pobrežím. V rámci prehliadky možnosť presunu lokálnym autobusom (je zadarmo) do prímorského letoviska Portorož. Ubytovanie v Sežane, večera (fakultatívne), nocľah.

4. deň (pondelok): po raňajkách opäť vyrazíme za zážitkami, a to na prehliadku Škocjanskej jaskyne (pamiatky UNESCO) s veľkolepými podzemnými sieňami, vodopádmi (Martelova dvorana – najväčší podzemný priestor v Európe). Táto jaskyňa je menej komerčná ako jej väčšia sestra, ale je vraj zaujímavejšia (v jaskyni je teplota 10 -12º C, vyžaduje sa teplejšie oblečenie a obuv). Následne sa zastavíme pri Predjamskom hrade postaveného pred skalným previsom. Po ceste domov nemôžeme vynechať 2. najväčšie slovinské mesto Maribor s množstvom historických pamiatok (mešťanské domy a kostoly, námestia, židovská štvrť, najstarší vinič sveta,...). Po 4 dňoch plných zážitkov sa presuniete späť na Slovensko. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.
 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Poznámky:

• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok Prievidza +12 €, Trenčín +10 €, Nitra, Piešťany +8 €, Trnava +6 €
• zájazd sa uskutoční pri min. počte 30 prihlásených osôb

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA: