Nachádzate sa: » RAKÚSKO » Turistika » Roklinou WEICHTALKLAMM k chate Kienthalerhütte

Roklinou WEICHTALKLAMM k chate Kienthalerhütte

Možnosti ubytovania:

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Roklinou WEICHTALKLAMM k chate Kienthalerhütte

 

1-denný autobusový turistický výlet


Odchod:
 z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 08:00 hod.

Návrat: do Bratislavy cca o 19:30 hod. 
 

Termín: 21.9.2019 (sobota)

 

Cena: 39 Eur

Cena zahŕňa: 
• dopravu zájazdovým klimatizovaným autobusom 
• služby turistického 
sprievodcu


PROGRAM

Túra je vhodná pre fyzicky zdatných a skúsených turistov a to pre jej prevýšenie a charakter. Roklina je zabezpečená rebríkmi a kovovými stupačkami, či reťazami. Samozrejme práve tento fakt je zárukou jedinečného zážitku.

Vyštartujeme od chaty Weichtalhaus (A) a pokračujeme lesným chodníkom až po vstup do rokliny. Postupne sa okolo nás začnú vypínať skalné steny až do výšky 60 m, roklina sa zužuje a vytvára nádherné scenérie.

Po prejdení rokliny nás čaká ešte asi 30 minútový výstup k chate Kienthalerhütte (B). Chata ponúka len veľmi jednoduché občerstvenie, ale na druhej strane môžete pri i v nej bez obáv konzumovať vlastné zásoby. Z  terasy pred chatou je nádherný výhľad na pohorie Rax s údolím Höllental. Nad chatou sa vypína skalné bralo Turmstein, ktoré je zaistené ferratou obtiažnosti B/C. Odvážlivci môžu vyskúšat zvládnuť i túto výzvu.

Cesta späť do doliny vedie po príjemnom turistickom chodníku (C). Na záver možnosť občerstvenia v chate Weichtalhaus, ktorá ponúka výber teplých jedál.

 

Upozornenie:

Tento jednodňový turistický výlet vyžaduje určitú fyzickú kondíciu a zodpovedajúce oblečenie. Odporúčame preto pevnú turistickú obuv, pohodlné oblečenie prisposobené aktuálnemu počasiu, pršiplášť, prípadne i trekové paličky. Samozrejmosťou je dostatok tekutín.

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | pre skúsených a zdatných turistov... 51