Nachádzate sa: » SLOVINSKO » Poznávacie zájazdy » SLOVINSKO - prírodné a kultúrne krásy ***

SLOVINSKO - prírodné a kultúrne krásy ***

Možnosti ubytovania: 20, 10

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

 Prírodné a kultúrne krásy SLOVINSKA

 
Krajina medzi Alpami a morom - zelené pľúca strednej Európy
 

4-denný autobusový poznávací zájazd (bez nočných jázd)

 

Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 06:00 hod.

Návrat: do Bratislavy asi o 21:30 hod. 

Termín: 05.5. - 08.5.2023

 

Cena: 323 EUR

V cene je zahrnuté:
• doprava zájazdovým autobusom

• 3x ubytovanie v 3* hoteli (v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom)
• 3x raňajky
• služby kvalifikovaného sprievodcu

• prehliadky podľa programu, bez vstupov
• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

 

Možné príplatky: 
• 3x večera 54 € /osoba 
• 1-lôžková izba 78 € 
• komplex. cestovné poistenie (KCP) - Komfort 11,6 € alebo KCP - Extra 22 €
• miestenka v 1. polovici autobusu 10 € 


V cene nie je zahrnuté: 
• pobytový poplatok: cca 2-3 € /osoba/noc – platí sa na mieste

• vstupy do atrakcií (orientačne):
- plavba loďou na ostrov Bled + vstup do kostola na ostrove: 14,50 € 
- hrad Bled 8 €/dospelí, 5 €/deti do 14 r., 6,5 € / študenti 

- roklina Vintgar: 12 €/dospelí, 8 € /študenti, seniori, 3 € /deti 6-15 r.

- Predjamský hrad: 13,8 €/dospelí, 8,3 €/deti 6-15 r., 11 € /študenti 16-25 r.
- Ľubľana - zubačka na hrad - obojsmerne 4 €, hrad 7,5 €
- Žrebčín v Lipici: 16 €/dospelí, 8 €/deti do 18 r., zľavnená skupinová vstupenka (nad 20 osôb): 12,5 €/osoba
- Škocjanska jaskyňa: 18 €/dospelí, 9 € /deti, 14 €/študenti do 26 r. (vyžaduje sa preukaz študenta), a seniori nad 65 r.

(prehliadka trvá 1,5 -2 hodiny, trasa dlhá asi 3 km, cca 500 schodov – postupne, nie naraz; v jaskyni je teplota 10-12º C, vyžaduje sa teplejšie oblečenie a pevná obuv).

ORIENTAČNÝ PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň (piatok): odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách cez Rakúsko do Slovinska s krátkymi hygienickými prestávkami.

Naša 1. zastávka bude v druhom najväčšom slovinskom meste Maribor s množstvom historických pamiatok (meštianske domy a kostoly, námestia, židovská štvrť, najstarší vinič sveta,...). Po prehliadke sa presunieme bližšie k moru, kde na nás čaká ubytovanie. Po ceste sa ešte zastavíme v mestečku Žalec, známe pestovaním chmeľu. Tu sa nachádza prvá a najstaršia pivná fontána, z ktorej si môžete načapovať 6 druhov piva – od tradičných ležiakov až po až po rôzne trendové a experimentálne pivá. Stačí si len zakúpiť hrnček, ktorý Vám ostane na pamiatku (cca 8 €) a 6x1 dcl piva máte zadarmo. Potom nás už čaká príchod do hotela, ubytovanie (večera – fakultatívne).

2. deň (sobota): po raňajkách nasleduje návšteva svetoznámeho žrebčína Lipica s chovnou stanicou ušľachtilých bielych koní – lipicánov. Samozrejme, nemôžeme vynechať krásne prímorské mesto Piran, ktoré je považované za „Slovinské Benátky“, kde si vychutnáme dotyk so slovinským pobrežím. V rámci prehliadky možnosť presunu lokálnym autobusom (je zadarmo) do prímorského letoviska Portorož. Návrat do hotela (večera – fakultatívne).

3. deň (nedeľa): po raňajkách vyrazíme za ďalšími fascinujúcimi zážitkami, a to na prehliadku Škocjanskej jaskyne (pamiatky UNESCO) s veľkolepými podzemnými sieňami, vodopádmi (Martelova dvorana – najväčší podzemný priestor v Európe). Táto jaskyňa je menej komerčná ako jej väčšia sestra, ale je vraj zaujímavejšia. Následne sa zastavíme pri Predjamskom hrade postaveného pred skalným previsom. Potom nasleduje prehliadka hlavného mesta Slovinska - Ľubľany, bohatého na kultúru, atrakcie, zábavu. Jej pôvab, pohodová atmosféra a mladícky duch vás zaiste očaria. Vyvezieme sa zubačkou na ľubľanský hrad, z jej veže je pekný výhľad na celé mesto, ba až na Alpy. Potom sa prejdeme popri rieke Ljublanici cez trhovisko, pozrieme si staré mesto a plečnikovskú architektúru (Dračí most, Tromostovje, Prešernovo námestie). Podvečer sa presunieme k jazeru Bled, kde bude ubytovanie v hoteli (večera – fakultatívne).

4. deň (pondelok): po raňajkách ako prvé navštívime krištáľovo čisté smaragdovo zelené ľadovcové jazero Bled – najromantickejšie miesto Slovinska v predhorí Álp. Bled je bezpochyby turistickým lákadlom a perlou Slovinska. Je obklopené Julskými Alpami a uprostred jazera sa nachádza ostrovček so stredovekým mariánskym kostolom a zvonom želaní, ku ktorému sa môžete preplaviť na loďke. Oproti stojaci hrad na hradnom ostrohu nad jazerom poskytuje krásne výhľady na okolie. Práve tu môžete ochutnať kulinársky symbol Bledu - bledský krémeš s kávou alebo čajom podľa výberu. Popoludní ešte stihneme prechádzku k rokline Vintgar pri Blede (závisí od počasia, či bude sprístupnená), alebo (2. alternatíva) zájsť k Bohinjskému jazeru a pokochať sa fascinujúcim vodopádom Savica.
Po 4 dňoch plných zážitkov sa prechodom cez tunel Karavanky sa presunieme späť na Slovensko. Príchod vo večerných hodinách.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Poznámky:

• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Trenčín, Piešťany +16 €, Nitra, Sereď, Trnava - bez príplatku

• zájazd sa uskutoční pri min. počte 30 prihlásených osôb

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | krajina medzi Alpami a morom - zelené pľúca strednej Európy... 151