Nachádzate sa: » IZRAEL » Poznávacie zájazdy » IZRAEL (hlavná sezóna) - Klasický okruh, s ochutnávkou vína a kúpaním v Mŕtvom mori ***

IZRAEL (hlavná sezóna) - Klasický okruh, s ochutnávkou vína a kúpaním v Mŕtvom mori ***

Možnosti ubytovania: 20, 10

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

IZRAEL - Klasický okruh, s ochutnávkou vína a kúpaním v Mŕtvom mori

Spoznávanie veľkého množstva pamiatok na relatívne malom území a vychutnávanie atmosféry historických miest

 

Pozývame vás do krajiny, ktorá je kolískou judaizmu a kresťanstva a kde niekoľko tisícročná história

a jednotlivé doby zanechali množstvo cenných a unikátnych pamiatok
8-denný letecký poznávací zájazd
 


Termíny: 

26.3. - 02.4.      30.4. - 07.5.      07.5. - 14.5.     03.9. - 10.9. 2023  

08.10. - 15.10.   •   22.10. - 29.10.      29.10. - 05.11.    12.11. - 19.11.2023

 

Cena: 1 675 EUR
V cene je zahrnuté:
• letenka na linke Viedeň - Tel Aviv - Viedeň, 
vrátane 2 ks batožiny (1x príručná + 1x podpalubná)
• transfer z letiska/na letisko Tel Aviv Ben Gurion
• doprava klimatizovaným autobusom podľa programu
• 7x ubytovanie minimálne v 3* hoteloch, 2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom

• 6x raňajky formou bufetových stolov 

• 7x večera formou bufetových stolov (bez nápojov), resp. 7x raňajky a 6x večera, prípadne 7x raňajky a 7x večera (v závislosti od letových časov)
• licencovaný česky hovoriaci miestny sprievodca počas celého zájazdu
• všetky vstupy podľa programu (vr. lanovky na Massadu a plavba loďou po jazere, okrem vstupného na pláž pri Mŕtvom mori)
• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti

               

Povinné servisné príplatky:
• letiskové, palivové a bezpečnostné 260 €

V cene nie je zahrnuté:
• obedy (vždy prestávka na obed) • nápoje k večeri • vstupné na pláž pri Mŕtvom mori • obslužné vodičovi a sprievodcovi spolu 55 €/osoba - povinná platba na mieste

Možnosť doobjednať:

• 1-lôžkovú izba 410 €

• transfer na/z letiska vo Viedni 20 € (vrátane asistencie na letisku, požaduje sa min. 4 cestujúci)

• UNIQA - komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 23,2 € (pri storne so spoluúčasťou 15 %), KCP Extra 35,2 € (pri storne bez spoluúčasti; osoby 70+ sú poistiteľné iba KCP Extra)


PROGRAM ZÁJAZDU

1. deň: odlet z Viedne (ráno alebo večer), prílet na letisko Tel Aviv - Ben Gurion. transfer do hotela, nocľah (prípadne večera).

2. deň: po raňajkách odchod k pobrežiu Stredozemného mora. CAESAREA PRIMORSKA - archeologické mesto (amfiteater, hippodrom, akvadukt,..). Ďalej HAIFA - vyhliadka na prístav a Baha'iske záhrady (UNESCO). AKKO – AKRA (UNESCO) – v historickom centre tohto mesta navštívime okrem shuku (tržnice) aj križiacku pevnosť, prístav a ďalšie nádherné miesta. Večera a nocľah - oblasť Galileje.

3. deň: po raňajkách odchod do oblasti GALILEJSKÉHO JAZERA. Plavba loďou po Genezaretskom jazere (Galilejskom). Kostol na Hore Blahoslavenstiev (Ježišovo kázanie na hore). TABGHA (kostol Rozmnoženia chlebov a rýb). CAPERNAUM - Ježišovo mesto (synagóga a dom sv. Petra). NAZARET (Bazilika Zvestovania, Kostol sv. Jozefa). Vaša cesta bude pokračovať do hornej Galije, do židovského mesta SEFAD (jedno so 4 svätých miest judaizmu, známe predovšetkým učením Kabala), kde sa prejdete malebnými uličkami plnými galérií miestnych umelcov a navštívime tiež jednu z miestnych synagóg. Večera a nocľah - oblasť Galileje.

4. deň: po raňajkách budete pokračovať na Golanské výšiny, odkiaľ je krásny výhľad na okolie. Tiež budete mať príležitosť navštíviť jedno z mnohých izraelských vinárstiev a ochutnáte tunajšie výborné a kvalitné vína (ochutnávka vín je zahrnutá v cene). Potom presun Jordánskym údolím do Jericha (najnižšie položené mesto a jedno z najstarších miest na svete), pohľad na Horu Pokušenia. Júdskou púšťou vystúpime až do JERUZALEMA. Podľa časových možností – výhľad na údolie Vadi Quelt a na ortodoxný kláštor sv. Juraja. Večera a nocľah v Betleheme.

5. deň: po raňajkách odchod na prehliadku JERUZALEMA (UNESCO). Panoramatická vyhliadka z Olivovej hory. Getsemanská záhrada s bazilikou Všetkých národov. Ortodoxný kostol Hrob Panny Márie v údolí Kidron (potok Cedron), výstup do Starého Mesta, Via Dolorosa – Krížová cesta (prechádzajúca cez arabský shuk – bazár), ukončená v Chráme Božieho Hrobu - Golgota. Popoludní presun do BETLEHEMU - Chrám narodenia Pána, Bazilika sv. Katariny. Večera a nocľah v Betleheme

6. deň: po raňajkách pokračovanie v prehliadke JERUZALEMA. Navštívime múzeum holokaustu Yad Va Shem, židovskú štvrť Starého mesta s Cardom, Menorou a Múrom nárekov. Ďalšie miesto, ktoré uvidíte je autentická veľmi zvláštna židovská štvrť Mea Sha´arim, kde nahliadnete do života tunajších ortodoxných židov. Večera a nocľah v Betleheme.

7. deň: po raňajkách odchod do oblasti MŔTVEHO MORA. Púštna pevnosť Massada (UNESCO), ktorú vybudoval kráľ Herodes a na ktorú Vás pohodlne vyvezie lanovka. Potom nasleduje návšteva NP Nachal David (oáza v Júdskej púšti) alebo Qumran (nálezisko zvitkov biblických textov Starého zákona) – výber podľa časových možností. Taktiež Vás čaká možnosť okúpať sa v Mŕtvom mori, čo musí každý, kto navštívi túto oblasť vyskúšať na „vlastnej koži“. Večera a nocľah v Betleheme.

8. deň: v skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne, alebo v prípade popoludňajšieho odletu okružná jazda TEL AVIVOM - historické centrum s nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architektúrou (Bauhaus - UNESCO), následne prehliadka malebného starobylého malebného mestečka JAFFO, ktoré je jedno z najstarších prístavných miest na svete a je súčasťou Tel Avivu.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------

Poznámky:
• okružná jazda TEL AVIVOM a prehliadka mestečka JAFFA sa uskutoční buď 1. deň po prílete, alebo posledný deň – v závislosti od letových časov
• sled návštevy jednotlivých pamiatok alebo celých dní môže byť podľa situácie (bezpečnostnej, politickej, časovej) pozmenený

pozmenený

• sprievodca sa vždy bude snažiť pridať ďalšie pamiatky (okrem v programe uvedených), ak mu to čas, počasie a situácia dovolí

• termíny jednotlivých zájazdov môžu byť upravené/posunuté o ± 2 dni s prihliadnutím na letový poriadok

• min. počet účastníkov 15 

 

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » Letecký 8-denný poznávací zájazd... 114