Nachádzate sa: » RAKÚSKO » 1-denné výlety » VIEDEŇ a jej vianočné trhy

VIEDEŇ a jej vianočné trhy

Možnosti ubytovania:

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

 

VIEDEŇ a jej vianočné trhy


s prípadnou návštevou fascinujúcich výstav v ALBERTINE a v UMELECKO-HISTORICKOM MÚZEU

 

1 - denný autobusový zájazd 

 

Odchod z Bratislavy o 08:15 hod., z parkoviska pri Trnavskom mýte (za bývalým Istropolisom) 
Návrat do Bratislavy medzi 19:30 - 20:00 hod.

Termín: 
09.12.2023

Cena: 34 EUR
Cena zahŕňa:
• dopravu zájazdovým autobusom
• služby kvalifikovaného sprievodcu

V cene nie je zahrnuté:
• Komplexné cestovné poistenie (KCP) vrátane storna - Komfort 2,9 €/osoba; KCP - Extra 4,4 €/osoba

• Vstupenky na výstavy (prípadne individuálny nákup na mieste):
UHM - výstava Raffael: 21 € /dospelí, 18 € /študenti do 25 r. (preukaz), seniori 65+, ZŤP + sprievod, deti do 19r. ZADARMO, Audioguide 6 €.
ALBERTINA – Michelangelo: 18,9 € /dospelí, 14,9 € /študenti do 26 r. (preukaz), seniori 65+, ZŤP + sprievod, deti do 19r. ZADARMO, Audioguide 3 €.

PROGRAM ZÁJAZDU 
• príchod do Viedne cca o 10:00 hod. Prehliadku so sprievodcom začneme na Námestí Márie-Terézie, kde je od 15.11. otvorená tzv. Vianočná dedinka s množstvom stánkov s remeselnými výrobkami a gastro špecialitami. Prejdeme sa rozprávkovo vyzdobeným centrom cez Hofburg (cisársky palác) k Dómu sv. Štefana. Nechajte sa zlákať vôňou adventného punču na početných adventných trhoch - napr. na staroviedenských trhoch – Freyung, Am Hof.

• Prehliadku ukončíme pri vianočných atrakciách najväčšieho vianočného trhu pred Radnicou. Čaro adventu si vychutnáte aj pri prechádzke nákupnými bulvármi Kärtnerstrasse, Mariahilferstrasse, kde si môžete nakúpiť malé darčeky vo veľkých obchodných domoch.

• Okolo 18:30 hod. odchod z Viedne. Návrat do Bratislavy do 20:00 hod.

 

Milovníci umenia by si nemali nechať ujsť návštevu Umelecko-historického múzea, kde je v tomto čase inštalovaná jedinečná výstava talianskeho renesančného maliara z 15./16. st. – Raffaella Sanzio z Urbina, známeho pod menom RAFFAEL. Výstava pod názvom ZLATO a HODVÁB Fascinujúci svet tapisérií. V r. 1515 medicejský pápež Lev X. poveril umelca, aby navrhol sériu desiatich tapisérií s biblickou tematikou- zobrazenie života a zázračných skutkov apoštolov Petra a Pavla. Tapisérie na základe jeho návrhov boli vyrobené v Bruseli z jemného hodvábu a nití z drahých kovov.
Ďalšia zaujímavá výstava v Albertine predstavuje kľúčové diela renesančného majstra MICHELANGELA zobrazujúce vznik, význam a úpadok zobrazenia ľudského aktu (kresby so Sixtínskej kaplnky, diela v súvislosti s freskou bitky pri Cascine), ale aj diela Raffaela, Dürera, Klimta o Schieleho.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámka:
• Cena bola kalkulovaná s odchodom z Bratislavy, zájazd sa uskutoční pri min. počte 30 prihlásených osôb.

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA:
typ dopravy » | predvianočná atmosféra... 51