CHORVÁTSKO - DOPRAVA  

Pobyty, ktoré ponúkame, nie sú viazané na dopravu, sú pripravené na využitie individuálnej dopravy.

Nikde nezahŕňajú organizovanú dopravu. To znamená, že si môžete termín pobytu upraviť aj mimo uvedenej dĺžky, t.z. môžete si pobyt skrátiť alebo predĺžiť a nastúpiť v ľubovoľný deň. V cenníkoch síce uvádzame pobyty ako 7-dňové, zväčša s nástupom v sobotu, ale ak máte požiadavku, stačí žiadaný termín uviesť do poznámky a podľa dĺžky žiadaného pobytu Vám upravíme cenu.

Destinácie, na ktoré sa špecializujeme, sú pohodlne dostupné autom zo Slovenska aj Českej republiky.

 

 INDIVIDUÁLNA DOPRAVA  do všetkých nami ponúkaných destinácií si môžete zvoliť individuálnu dopravu.

Individuálnou dopravou sa označuje doprava, ktorú si klient organizuje/ zabezpečuje sám, mimo cestovnej kancelárie. Spravidla ide o dopravu autom, no môže ísť aj o dopravu letecky, vlakom alebo iným spojením, ktoré si klient zabezpečuje sám alebo objedná u iných dodávateľov. Klienti, ktorí použijú vlastnú dopravu, zodpovedajú za dodržanie termínu nástupu a ukončenia pobytu a teda aj za čerpanie resp. nečerpanie služieb. Objednané služby, ktoré klient vlastným rozhodnutím nevyčerpá (ako napr. večera v deň príchodu, raňajky v deň odchodu a pod.) nebudú refundované. Presné časy nástupu a ukončenia objednaného pobytu budú uvedené v pokynoch na cestu.

 

Nástup na pobyt je väčšinou v sobotu (po 14:00 hod.), ukončenie pobytu tiež v sobotu (do 10:00 hod.). V niektorých ubytovacích zariadeniach sú možné pobyty aj na ľubovoľný počet nocí (3 - 7 a  viac), tak ako je uvedené pri jednotlivých ponukách.

Okrem individuálnej / vlastnej dopravy môžete využiť autobusovú, železničnú alebo leteckú dopravu, ktorú vám na požiadanie s radosťou zabezpečíme. Prípadne, ak potrebuje zabezpečiť iba dopravu, môžete  si ju u nás zakúpiť aj bez pobytu.

 

 AUTOBUSOVÁ DOPRAVA  nie je súčasťou pobytu, zabezpečujeme ju ako doplnkovú službu (na požiadanie zákazníka) v spolupráci s inými dodávateľmi dopravných služieb.

Presné miesto nástupu a čas odchodu autobusu sa dozviete v pokynoch pred odchodom na pobyt. Upozorňujeme na možný prestup pri zvozoch do iného autobusu v Bratislave alebo v inom meste, resp. na určenom mieste v zahraničí. Zvozy môžu byť autobusom, mikrobusom, osob. autom.

Trasa po území SR nemusí vždy viesť najkratším smerom, vzhľadom k nepredvídaným okolnostiam môže dôjsť k predĺženiu času prepravy. V prípade nedostatočného počtu cestujúcich môže byť doprava v okrajových termínoch zrušená. Nakoľko ide o kyvadlovú dopravu, klienti vystupujú z autobusu v jednotlivých letoviskách po trase (v blízkosti konkrétneho hotela alebo partnerskej zahraničnej cestovnej kancelárie).

 

Pri pobytoch s organizovanou autokarovou (autobusovou) dopravou odchádza autobus zo SR/ ČR deň pred začatím pobytu a späť do SR/ ČR sa vracia deň po ukončení pobytu. Spravidla sú autobusové pobyty 10-dňové, pričom ide o pobyt na 7 nocí + doprava. Pri ceste do Chorvátska odchádza autobus v piatok, čas odchodu záleží od vzdialenosti destinácie a harmonogramu dopravcu. Cestuje sa cez noc a príchod do destinácie je v sobotu, spravidla ráno v závislosti od vzdialenosti strediska a dopravnej situácie. Pri ceste späť je odchod z destinácie v sobotu, spravidla večer a príchod domov je v nedeľu v ranných / dopoludňajších hodinách. Jednotlivé turnusy je možné spájať, t.j. pobyt 7 nocí – 10 dní, pobyt 14 nocí – 17 dní atď.

Vybavenie autobusov: klimatizované autobusy (v niektorých je WC), prípadne mikrobusy.

 

Uvedené ceny platia pre dopravu do nižšie uvedených stredísk a vo vybraných termínoch zabezpečovanú v spolupráci s našimi zmluvnými partnermi.

Rôzne trasy majú iné možnosti nástupných miest, zvozové nástupné miesta sú spravidla za príplatok. Niektoré nástupné miesta v prípade nízkej obsadenosti nemusia byť obsluhované. V prípade zvozov počítajte aj s možnosťou prestupovania.

 

Ak ste v zozname nenašli stredisko, kam sa chcete dostať, kontaktujte nás, spojenia stále rozširujeme. Alebo poradíme vhodnú alternatívu.

Cena dopravy je cena za jedno miesto v autokare. Je rovnaká bez ohľadu na vek cestujúceho, nie sú z nej poskytované žiadne zľavy (dieťa, študent, ZŤP a pod.) – pokiaľ nie je vyslovene uvedené. Konkrétne miesta – čísla sedadiel v autobuse - nie je možné rezervovať. Väčšina dopravcov má možnosť miestenky za príplatok, ktorá zaručuje miesto v prednej časti autobusu. Dopravca sa vždy snaží rodiny a spolu objednané skupiny usadiť pri sebe.

V prípade vypredania kapacity autobusu zabezpečíme dopravu do uvedených miest s ďalšími zmluvnými partnermi – ceny môžu byť vyššie od cien uvedených v tabuľke.

 

LUX BUS
Klimatizovaný
ISTRIA
KVARNER
DALMÁCIA
Umag,
 Poreč,
Rovinj
Pula,
Medulin,
Rabac
Crikvenica
SEVERNÁ
STREDNÁ
Sv.Filip i Jakov,
Biograd, Vodice,
Trogir *
Split, Omiš,
Makarska, Tučepi
Termíny dopravy - ODCHODY zo SR (piatok)
11.6.-17.9.
11.6.-04.9.
11.6.-03.9.
11.6.-03.9.
Termíny dopravy - PRÍCHODY zo SR (nedeľa)
 20.6.-19.9. 21.6.-13.9. 20.6.-12.9. 20.6.-12.9.
Obojsmerný lístok
94 €
99 €
99 €
105 €
115 €
Dieťa do 15 rokov 60 € 99 € 99 € 105 € 115 €
Jednosmerný lístok
60 €
75 €
75 €
85 €
95 €
Príplatok za 2-týžd. turnus
-
30 €
30 €
20 €
20 €
Príplatok za dop. bez pobytu 15 € 15 € 15 € 15 € 15 €
Miestenka – obojsmerná
10 €
-
-
8 €
8 €

* Príplatok za lokálny transfer od magistrály do súkrom. apartmánov: 20 – 25 €/auto/obojsmerne

 

Príplatky (orientačne) za nástupné miesta – zvozové autobusy / prestup v BA: smer – ISTRIA, KVARNER

Nástupné miesto
Príplatok
Lipt. Mikuláš, Ružomberok, Martin, Žilina, Pov. Bystrica, Púchov
16 €
B. Bystrica, Zvolen

16 €

Trenčín, Nové Mesto n/V., Prievidza, Žiar n/Hronom  14 €
Partizánske, Piešťany, Topoľčany, N. Zámky, Levice, Komárno 11 €
Nitra, Sereď, Dunaj. Streda, Trnava, Trnava 6 €
Bratislava bez príplatku

 
Príplatky (orientačne) za nástupné miesta – zvozové autobusy / východná trasa: smer – ISTRIA, KVARNER *

Nástupné miesto
Príplatok
Levoča, Poprad, Sp. N. Ves 14 €
Humenné, Michalovce, Vranov n/Topľou 14 €
Košice, Prešov bez príplatku

* Priama trasa z uvedenývh nástupných miest je plánovaná v období 18.6. - 20.8.

 

Príplatky (orientačne) za nástupné miesta: SEVERNÁ a STREDNÁ DALMÁCIA

Nástupné miesto
Príplatok
Stred SK:
Ružomberok, Martin, B. Bystrica, Zvolen
15 €
Žilina, Považská Bystrica
11 €
Prievidza, Bánovce n/Bebravou 8 €
Západ SK:
Trenčín, Nové Mesto n/Váhom, Nitra, Piešťany, Trnava
8 €
Bratislava
bez príplatku

 
Trasa: Slovensko – Maďarsko – Chorvátsko. Na Istriu môže byť trasa cez Rakúsko a Slovinsko.
Odchod autobusov zo Slovenska: piatok (na poludnie / večer).
Príchod do pobytového miesta: sobota (v ranných hodinách)
Odchod autobusov z pobyt. miesta: sobota (večer).
Návrat spät na Slovensko: nedeľa (dopoludnia / popoludní).
Maximálna hmotnosť batožiny: 20 kg/osoba + príručná batožina 5 kg. Bicykle, surfy a domáce zvieratá sú z dopravy vylúčené..

 

Príplatky: návrat z pobytu o 3 a viac týždňov = 2x cena jednosmerného lístka.
Upozornenie: dieťa do 2 r. musí mať vlastné sedadlo, tzn. platí plnú sumu autobusovej dopravy.
Pri pobyte v súkrom. apartmánoch autobus privezie klientov do partnerskej agentúry, prípadne k blízkemu hotelu. Odvoz do apartmánov môžeme zabezpečiť lokálnym transferom (platba na mieste)
 

 ZMENA NÁSTUPNÝCH MIEST A TRASY JE ORGANIZÁTOROM VYHRADENÁ  

Uvedené nástupné miesta môžu byť zrušené v prípade, ak nebude dosiahnutý stanovený minimálny počet osôb.
Uvedené príplatky za nástupné miesta sú orientačné, môžu sa meniť.

 

 ŽELEZNIČNÁ DOPRAVA   v prípade záujmu vám sprostredkujeme predaj lístka a zabezpečíme transfery do vybraného letoviska.

Regio Jet na trase Praha, Pardubice, Brno, BRATISLAVA, Budapešť, Záhreb, premáva v termíne od 28.5., tri krát týždenne (utorok, piatok, nedeľa) do RIJEKY a do SPLITU odkiaľ je autobusmi Regio Jet zabezpečená doprava do 30 letovísk na Istrii, Kvarneri a v Dalmácii až po Dubrovnik.

Bližšie info o cenách v CK.

 

 LETECKÁ DOPRAVA  v prípade záujmu vám sprostredkujeme predaj letenky a zabezpečíme transfery z letiska do ubytovacieho zariadenia.
Bližšie info v CK.