Nachádzate sa: » RAKÚSKO » 1-denné výlety » Zámok HALBTURN, kaštieľ vo FERTŐDE, RUST

Zámok HALBTURN, kaštieľ vo FERTŐDE, RUST

Možnosti ubytovania:

Vytlačiť ponuku (dokument vo formáte PDF)

Fotogaléria: (Pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Výstava "Hodvábna cesta" v zámku HALBTURN, kaštieľ Esterházyovcov vo FERDÖDE a historické mesto RUST


Spoznávanie prírodných a historických pokladov Dolného Rakúska

1-denný autobusový zájazd

Cieľom nášho výletu bude Burgenland - najvýchodnejšia spolková krajina RAKÚSKA, ktorej územie patrilo Maďarsku až do roku 1921. Navštívime dva zámky, ktoré kedysi predstavovali pýchu jednej krajiny. Dnes je zámok Halbturn považovaný za jednu z najcennejších historických pamiatok Rakúska a Esterházyho skvost vo Fertőde sa zas častuje titulom „najpompéznejší barokovo-rokokový kaštieľ MAĎARSKA“. Príjemnou bodkou dnešného výletu bude mestečko bocianov a lahodných vín – Rust.

 

Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 07:00 hod.
Návrat: do Bratislavy cca o 20:00 hod.

Termín: 04.5.2019

Cena: 26 EUR
Cena zahŕňa:
• dopravu klimatizovaným autobusom
• služby sprievodcu

V cene nie je zahrnuté:
• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 2,2 €/osoba; KCP - Plus 2,6 €/osoba
• vstupenky – skupinové vstupné so sprievodcom
vstup do zámku Halbturn 9 €/dosp. osoba
vstup do kaštieľa Fertöd 2000 Ft/dosp. osoba, 1000 Ft/študent s preukazom 

PROGRAM

• Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Prvou zastávkou našej cesty je barokový klenot - zámok HALBTURN, postavený v roku 1711 jedným z najvýznamnejších rakúskych barokových architektov – Lucasom von Hildebrandtom ako lovecký zámoček a letné sídlo. Mária Terézia ho neskôr darovala svojej najobľúbenejšej dcére Márii Kristíne ako svadobný dar spolu so stropnou freskou „Alegória času a svetla“, ktorá je dodnes jedným z najvýraznejších skvostov zámku. Okrem prehliadky zámku a jeho krásneho anglického parku navštívime tu aj výstavu „HODVÁBNA CESTA“, ktorá priblíži návštevníkom pôvod starých obchodných trás starých krajín a národov, kultúr a náboženstiev z Ďalekého východu do Benátok. Aj dnes je Hodvábna cesta veľmi aktuálnym, pravdepodobne najväčším projektom infraštruktúry 21. stor.

• Po prehliadke sa presunieme na druhý koniec Neziderského jazera, kde na nás čaká „maďarské Versailles“ - kaštieľ Esterházyovcov vo FERTŐDE, najpompéznejší barokovo-rokokový kaštieľ Maďarska (UNESCO), ktorý bol nedávno po nákladnej rekonštrukcii opäť sprístupnený verejnosti. Luxusne zdobený komplex odráža bohatstvo šľachticov a lásku k pompéznosti najmä kniežaťa Miklósa Esterházyho, ktorý v duchu vety „Čo môže cisár, môžem aj ja“ vybudoval rezidenciu porovnateľnú s kráľovským dvorom. Bujaré oslavy tu boli na dennom poriadku a hosťami boli mnohé významné rodiny a osobnosti, vrátane samotnej cisárovnej Márie Terézie. Dnes sú tu verejnosti sprístupnené sály s bohatou zlatou výzdobou, nástenné maľby, nábytok s gobelínovou výzdobou, zbierka porcelánu a ďalšie exponáty dokazujúce bohatstvo a rušný život tunajšej vysokej šľachty. Spoločná prehliadka, po ktorej bude čas aj na prechádzku v nádhernom francúzskom parku.

• Voľno na obed v neďalekej typickej maďarskej čárde, kde ochutnáme niektorú z miestnych špecialít. Poslednou zastávkou našej cesty je RUST – najmenšie mesto v Rakúsku s vlastným mestským právom, o ktorom prvá písomná zmienka pochádza z r. 1317. Prechádzka pamiatkovo chráneným historickým jadrom, v rámci ktorej uvidíme Rybársky kostolík, ktorý je významným symbolom Rustu a zároveň najstarším kostolom Burgenlandu. Po vychutnaní si krásnych meštianskych domov s barokovými a renesančnými fasádami možnosť dať si pohár dobrého vína v niektorej z miestnych vinoték. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poznámky:
• zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 35 osôb

• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Nitra +7 €, Trnava +6 €, Bratislava - bez príplatku

 

TERMÍNY ZÁJAZDU, CENOVÁ KALKULÁCIA a REZERVÁCIA: