Nachádzate sa: TALIANSKO

Na tomto mieste môžete špecifikovať Vaše požiadavky na dovolenku. Kritéria môžete neskôr upravovať. Pomoc s vyhľadávaním!

Pobytové
zájazdy
Poznávacie
zájazdy
1-denné
zájazdy
Kolektívy
Pobytové zájazdy
Malta - Jazykové
kurzy angličtiny
Krajina:
Oblasť:
Miesto:
Doprava:
Ubytovanie:
 
Typ ubytovania:
 
Stravovanie:
Kategória ubytovania:
Cena do:
Termín od: Kalendar
Termín do: Kalendar
Krajina:
Program:
Doprava:
Krajina:
Program:
Doprava:

TALIANSKO

» zobraziť obrázkovú mapu...


Cestovná kancelária ELIT-Travel vám ponúka pobytové zájazdy pri mori pre obľúbenú destináciu TALIANSKO krajinu nekonečných turistických možností a zážitkov. Patrí k najnavštevovanejším destináciám na svete, ktorá ponúka toľko nápadov, ako stráviť dovolenku, že sa sem môžete každoročne vrátiť a stále Vás bude  prekvapovať svojimi krásami a budete objavovať niečo nové. Od sladkého ničnerobenia na plážach, potápania sa v hĺbkach morí, cez poznávanie historických miest či zdolávania veľhôr.

 


 

Členenie na jednotlivé oblasti a regióny:

 

SEVERNÝ JADRAN
 región FRIULI » letoviská  Grado  Lignano

 región VENETO » letoviská Bibione  Porto S. Margherita di Caorle  Lido di Jesolo Rosolina Mare

STREDNÝ JADRAN
 región EMILIA ROMAGNA » letoviská Lido AdrianoCesenaticoRimini
 región MARCHE » letoviská Pesaro San Benedetto del Tronto
 región ABRUZZO » letoviská Martin Sicuro  Alba Adriatica

JUŽNÝ JADRAN
 región APÚLIA / lokalita Gargano » letovisko Vieste

ZÁPADNÉ POBREŽIE
TYRRHENSKÉ MORE
 región TOSKÁNSKO » letoviská Marina di Pietrasanta TirreniaCalambrone Marina di Cecina Follonica
 región KAMPÁNIA » letoviská Paestum  Ascea Marina  Marina di Camerota

 ostrov ISCHIA » letoviská Forio Ischia Ponte
 ostrov SARDÍNIA » letovisko Alghero
 ostrov SICÍLIA » letoviská Letojanni  Giardini Naxos  Erice Mare

 


Zájazdy, ktoré ponúkame do Talianska, nie sú viazané na dopravu.

Okrem vlastnej dopravy môžete využiť autobusovú dopravu (je možné zakúpiť aj bez pobytu), alebo letecké spojenie Bratislavy, Viedne, Budapešti alebo z Prahy.

 

» viac informácií o individuálnej a autobusovej doprave - TALIANSKO...
 


 


Región FRIULI

tento región je vzdialený necelých 600 km od Bratislavy, patria k najstarším a najznámejším prímorským turistickým oblastiam. Pre všetky letoviská, ktoré sa nachádzajú v tomto regióne, sú typické dlhé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora a širokou ponukou zábavných, športových, gastronomických a kultúrnych služieb.

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Región VENETO

tento región je vzdialený necelých 600 km od Bratislavy, patria k najstarším a najznámejším prímorským turistickým oblastiam. Pre všetky letoviská, ktoré sa nachádzajú v tomto regióne, sú typické dlhé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora a širokou ponukou zábavných, športových, gastronomických a kultúrnych služieb.

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Región EMILIA ROMAGNA

– tento región sa tiahne od Lidi di Comacchio po Cattolicu a tvorí ho 130 km piesočných pláží. Patrí sem RIMINSKÁ RIVIÉRA „hlavné miesto zábavy“ Jadranského pobrežia, s množstvom obchodov, diskoték, barov a reštaurácií. Tvoria ju na severe letoviská Cesenatico, Bellaria, Igea Marina. Mesto Rimini má tri základné zóny: 1. RIMINI SEVER (Torre Pedrera, Viserbella, Viserba, Rivabella, San Giuliano Mare); 2. CENTRÁLNA ČASŤ (Marina Centro); 3. JUŽNÁ ČASŤ (Bellariva, Marebello, Rivazzurra, Miramare). Na juh od Rimini sú menšie elegantné letoviská Riccione a Cattolica. Pláže sú väčšinou s platenými plážovými službami (slnečníky, ležadlá), s bohatými možnosťami občerstvenia, športovania a zábavy – plážový volej-bal, basketbal, boccia, ping-pong, detské ihriská a pod. Okolie poskytuje možnosti pre zaujímavé výlety do vodných parkov s tobogánmi, zábavného parku Mirabilandia, turistickej atrakcie „Taliansko v miniatúre“, zábavného parku Oltremare (s delfináriom) a návštevu romantického miništátika San Marino.

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Región MARCHE

- tento región sa rozprestiera južne od regiónu Emilie Romagna, pozdĺž Jadranského mora a zahŕňa známe letoviská ako Pesaro, Fano, Ancona až po elegantné San Benedetto del Tronto, ktoré sa právom pokladá za najkrajšie mesto oblasti tzv. PALMOVEJ RIVIÉRY, rozprestierajúca sa na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo. Palmové promenády a háje dávajú týmto letoviskám exotický charakter. Zlatožlté piesočnaté pláže lákajú nielen k slneniu, ale aj k večerným prechádzkam. More je tu čisté, prístup doň je vhodný i pre menšie deti. Oblasť tzv. Palmovej riviéry právom patrí medzi najlepšie v Taliansku.

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Región ABRUZZO

- tento región sa rozprestiera južne od regiónu Marche, pozdĺž Jadranského mora a zahŕňa známe letoviská ako Martinsicuro, Alba Adriatica alebo Tortoreto. Sú to kľudnejšie, moderné stredne veľké letoviská, vzdialené pár kilometrov južne od San Benedetta del Tronto, ktoré sa právom pokladá za najkrajšie mesto oblasti tzv. PALMOVEJ RIVIÉRY, rozprestierajúca sa na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo. Palmové promenády a háje dávajú týmto letoviskám exotický charakter. Zlatožlté piesočnaté pláže lákajú nielen k slneniu, ale aj k večerným prechádzkam. More je tu čisté, prístup doň je vhodný i pre menšie deti. Oblasť tzv. Palmovej riviéry právom patrí medzi najlepšie v Taliansku.

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Región APÚLIA, polostrov Gargano

polostrov v Jadranskom mori, v juhovýchodnej časti Talianska, tvoriaci „ostrohu“ talianskej čižmy. Veľmi obľúbená prázdninová oblasť so stále zelenými olivovými a píniovými hájmi, vápencovými morskými útesmi a nádhernými malými piesočnatými zátokami a priezračným azúrovým morom. Medzi vyhľadávané strediská polostrova patria: San Menaio, Lido del Sole, Rodi Garganico, Peschici, Vieste, Mattinata.

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Región TOSKÁNSKO

región s najväčším počtom kultúrnych pamiatok na svete, mimoriadne bohatý na prírodné krásy a rôznorodé plá-že. Tento kraj preslávilo renesančné výtvarné umenie (Michelangelo, Botticelli, Leonardo da Vinci), toskánski básnici, ako aj vychýrená kuchyňa a svetoznáme vína (Chianti, Montalcino, Montepulciano). K najvýznamnejším mestám tohto kraja patria Florencia, Siena, Pisa, Lucca a ostrov Elba.

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Ostrov ISCHIA

– leží v Neapolskom zálive. Je jedným z ideálnych miest pre bezstarostnú dovolenku, a to hlavne pre svoju príjemnú klímu v každom ročnom období, krištáľovo čisté more, piesočnaté pláže a pohostinnosť ostrovanov. Ostrov Ischia je sopečného pôvodu a vyviera tu asi 100 prameňov, ktoré majú mierne rádioaktívny charakter a využívajú sa k liečbe rôznych ochorení (reumatizmus, choroby kĺbov, chrbtice, tráviaceho ústrojenstva, hlasiviek a kože). Nájdete tu najkrajšie termálne parky v Európe, s exotickou vegetáciou a s viacerými bazénmi s minerálnou i termálnou vodou, napr. Poseidonove záhrady vo Foriu.

Delegátom organizované výlety v češtine počas pobytu na Ischii (ceny sú orientačné)

• okružná jazda autobusom po ostrove 30 €

• okruh loďou okolo ostrova s obedom 67 €

• bájny ostrov Capri 85 €

• archeologický park Pompeje a Neapol 75 €

• Amalfitánske pobrežie – autobusom 60 €

• večerné posedenie pri vínku s ve4erou a neapolskými pesničkami 60 €, ... a ďalšie

 

» informácie o leteckej doprave - ostrov ISCHIA...

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Ostrov SARDÍNIA

– očarujúci ostrov leží západne od talianskej pevniny. Je to hornatý ostrov s neveľkou nadmorskou výškou, fauna a flóra je ovplyvnená klímou ostrova. Sardíniu obmýva tyrkysovo modré, krištáľovo čisté more – na východe Tyrrhenské, na západe a na juhu Stredozemné. Pobrežie lemujú romantické čisté pláže s jemným bielym pieskom, útesy s podmorskými jaskyňami, svieži vzduch presýtený vôňou pínií a mora. Tunajšie pláže patria k najkrajším na svete, a preto Sardínii právom patrí prívlastok „európsky Karibik“. Návštevníkov tu čakajú veľmi kvalitné služby ako aj zvláštne kultúrne pamiatky z obdobia kultúry Nuraghov (r. 1800 – 240 p.n.l.). Najtypickejšími megalitickými stavbami sú tzv. nuraghi, okrúhle stavby s kónickou vežou. Pre orientáciu možno ostrov rozdeliť na 4 základné časti: sever – je turisticky najvyhľadávanejší kvôli svojej dostupnosti a množstvu kvalitných ubytovacích kapacít. Patrí sem Smaragdové pobrežie (Costa Smeralda) s mestami Porto Cervo, Porto Rotondo, súostrovie La Maddalena s najkrajšími plážami. Východ ostrova je menej osídlený, nachádza sa tu veľký prístav a medzinárodné letisko v Olbii. Západ Sardínie s mestečkami Isola Rossa, starobylým mestom Alghero (priame letecké spojenie z Bratislavy), kde dlhé piesočnaté pláže striedajú vysoké útesy. Juh je teplejší, turizmus je menej zastúpený a nachádza sa tu aj hlavné mesto ostrova Cagliari so svojim medzinárodným letiskom.

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Poznávacie zájazdy

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...

Lyžiarske zájazdy

» zobraziť letoviská a ubytovacie zariadenia...