Nachádzate sa: TALIANSKO » Ostrov ISCHIA

Na tomto mieste môžete špecifikovať Vaše požiadavky na dovolenku. Kritéria môžete neskôr upravovať. Pomoc s vyhľadávaním!

Pobytové
zájazdy
Poznávacie
zájazdy
1-denné
zájazdy
Kolektívy
Pobytové zájazdy
Malta - Jazykové
kurzy angličtiny
Krajina:
Oblasť:
Miesto:
Doprava:
Ubytovanie:
 
Typ ubytovania:
 
Stravovanie:
Kategória ubytovania:
Cena do:
Termín od: Kalendar
Termín do: Kalendar
Krajina:
Program:
Doprava:
Krajina:
Program:
Doprava:

Ostrov ISCHIA

  

leží v Neapolskom zálive. Je jedným z ideálnych miest pre bezstarostnú dovolenku, a to hlavne pre svoju príjemnú klímu v každom ročnom období, krištáľovo čisté more, piesočnaté pláže a pohostinnosť ostrovanov. Ostrov Ischia je sopečného pôvodu a vyviera tu asi 100 prameňov, ktoré majú mierne rádioaktívny charakter a využívajú sa k liečbe rôznych ochorení (reumatizmus, choroby kĺbov, chrbtice, tráviaceho ústrojenstva, hlasiviek a kože). Nájdete tu najkrajšie termálne parky v Európe, s exotickou vegetáciou a s viacerými bazénmi s minerálnou i termálnou vodou, napr. Poseidonove záhrady vo Foriu.

 

Delegátom organizované výlety v češtine počas pobytu na Ischii (ceny sú orientačné)

• okružná jazda autobusom po ostrove 20 €

• okruh loďou okolo ostrova 55 €

• bájny ostrov Capri 75 € 

• archeologický park Pompeje a sopka Vezuv 60 €

• Amalfitánske pobrežie – autobusom 55 € 

• večerné posedenie pri vínku s neapolskými pesničkami 25 €, ... a ďalšie

 


FORIO

– najväčšie mesto ostrova s rušným centrom, s obchodmi, kaviarňami, promenádou a s dlhými piesočnatými plážami Citara, San Francesco, Chiaia. Mestská časť Panza patriaca k Foriu, neďaleko Sant´Angela nad známym zálivom Sorgeto, kde vyvierajú liečivé termálne pramene priamo do mora.
ISCHIA PONTE

– hlavné mesto ostrova, rozdelené na dve časti Ischia Porto s prístavom (najrušnejšia časť ostrova) a Ischia Ponte so starobylým charakterom (pevnosť Aragonský hrad). Najznámejšie pláže: Cartaromana, Il Lido, Anglická pláž.