Nachádzate sa: TALIANSKO » Ostrov SARDÍNIA

Na tomto mieste môžete špecifikovať Vaše požiadavky na dovolenku. Kritéria môžete neskôr upravovať. Pomoc s vyhľadávaním!

Pobytové
zájazdy
Poznávacie
zájazdy
1-denné
zájazdy
Kolektívy
Pobytové zájazdy
Malta - Jazykové
kurzy angličtiny
Krajina:
Oblasť:
Miesto:
Doprava:
Ubytovanie:
 
Typ ubytovania:
 
Stravovanie:
Kategória ubytovania:
Cena do:
Termín od: Kalendar
Termín do: Kalendar
Krajina:
Program:
Doprava:
Krajina:
Program:
Doprava:

Ostrov SARDÍNIA

 

očarujúci ostrov leží západne od talianskej pevniny. Je to hornatý ostrov s neveľkou nadmorskou výškou, fauna a flóra je ovplyvnená klímou ostrova. Sardíniu obmýva tyrkysovo modré, krištáľovo čisté more – na východe Tyrrhenské, na západe a na juhu Stredozemné. Pobrežie lemujú romantické čisté pláže s jemným bielym pieskom, útesy s podmorskými jaskyňami, svieži vzduch presýtený vôňou pínií a mora. Tunajšie pláže patria k najkrajším na svete, a preto Sardínii právom patrí prívlastok „európsky Karibik“. Návštevníkov tu čakajú veľmi kvalitné služby ako aj zvláštne kultúrne pamiatky z obdobia kultúry Nuraghov (r. 1800 – 240 p.n.l.). Najtypickejšími megalitickými stavbami sú tzv. nuraghi, okrúhle stavby s kónickou vežou. Pre orientáciu možno ostrov rozdeliť na 4 základné časti: sever – je turisticky najvyhľadávanejší kvôli svojej dostupnosti a množstvu kvalitných ubytovacích kapacít. Patrí sem Smaragdové pobrežie (Costa Smeralda) s mestami Porto Cervo, Porto Rotondo, súostrovie La Maddalena s najkrajšími plážami. Východ ostrova je menej osídlený, nachádza sa tu veľký prístav a medzinárodné letisko v Olbii. Západ Sardínie s mestečkami Isola Rossa, starobylým mestom Alghero (priame letecké spojenie z Bratislavy), kde dlhé piesočnaté pláže striedajú vysoké útesy. Juh je teplejší, turizmus je menej zastúpený a nachádza sa tu aj hlavné mesto ostrova Cagliari so svojim medzinárodným letiskom.


ALGHERO

– príjemné prímorské mesto, známe krásnymi plážami, dobrým jedlom za prijateľné ceny a svojim katalánskym obyvateľstvom, čím si v minulosti vyslúžilo prezývku Barceloneta – Malá Barcelona. Táto populárna destinácia na severozápade Sardínie, na tzv. Koralovom pobreží je zároveň jednou z najlepších destinácií na potápanie v Európe. Každoročne láka turistov spoznať Sardíniu cez skvelé jedlo, množstvo pamiatok a atrakcií a dokonalú atmosféru bez ruchu veľkomesta.

Využite cenovo výhodné letenky na priamej linke Bratislava – Alghero s leteckou spoločnosťou Ryanair:
spojenie 5x týždenne od 01.6. do 30.9. (pondelok, utorok, štvrtok, piatok, nedeľa)
spojenie 3x týždenne do 31.5. a od 01.10. (pondelok, štvrtok, nedeľa)

Ceny už od 50 Eur/obojsmerne


First Minute -10% Dieťa do 12 r. zadarmo Dobrý pomer cena / kvalita Vzdialenosť od pláže 100m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Chladnička alebo minibar v izbe Malé domáce zvieratá povolené WiFi

v pokojnejšej časti mesta asi 1 km od historického centra mesta a 7 km od letiska.

Cena od 425 € /
Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 50m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené WiFi

komplex troch rezidencií Buganvillea, Gardenia a Gli Eucalipti nachádzajúcich sa pri pobrežnej promenáde, asi 1,5 km severne od historického centra (7 km od letiska v Alghere), kam sa dostanete linkovým autobusom alebo cyklochodníkom. V blízkosti sa nachádzajú obchody, supermarket, požičovňa bicyklov, motoriek a áut.

Cena od 685 € / Bilo B 6
Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 140m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené WiFi

komplex troch rezidencií Buganvillea, Gardenia a Gli Eucalipti nachádzajúcich sa pri pobrežnej promenáde, asi 1,5 km severne od historického centra (7 km od letiska v Alghere), kam sa dostanete linkovým autobusom alebo cyklochodníkom. V blízkosti sa nachádzajú obchody, supermarket, požičovňa bicyklov, motoriek a áut.

Cena od 625 € / Bilo B 4
Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 180m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené WiFi

pri píniovom hájiku v obklopení zelene, asi 2 km severne od historického centra kam sa dostanete linkovým autobusom alebo cyklochodníkom. V blízkosti sa nachádzajú obchody, supermarket, požičovňa bicyklov, motoriek a áut.

Cena od 625 € / Bilo B 4


SANTA TERESA DI GALLURA

– prekrásne mestečko leží na najsevernejšom bode Sardínie 65 km od Olbie a 40 km od známeho pobrežia Costa Smeralda. Patrí k najznámejším lokalitám ostrova vďaka nádherným plážam s bielym pieskom a žulovými skalami, ktoré sa nazývajú „Gallura“. Letovisko odporúčame tým, ktorí sa vyberú na Sardíniu vlastným autom – na požiadanie radi zabezpečíme trajektový lístok z Livorna alebo z Piombina do Olbie.


First Minute -10% Dieťa do 13 r. zadarmo All Inclusive Pre náročnejčích Vzdialenosť od pláže 100m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Chladnička alebo minibar v izbe Animačné programy Malé domáce zvieratá povolené WiFi

na severe Sardínie (65 km od Olbie), s privilegovanou pozíciou priamo v zálive Baia Santa Reparata, obklopený bohatou vegetáciou, 3 km od prekrásneho mestečka Santa Teresa di Gallura (do centra jazdí večer hotelový minibus), 1 km od mestečka Capo Testa.

Cena od /


GOLFO ARANCI

 prímorské mesto leží v zálive, ktorý sa nachádza na severovýchodnom pobreží Sardínie 13 km severne od Olbie. Nájdete tu aj jednu z najkrajších sardínskych pláží Capo Coda Cavallo. Krištáľovo čistá voda v okolí ostrova je ideálna pre milovníkov vodných športov, najmä potápania.
CASTELSARDO

– pôvabné historické mesto so starobylým hradom s hradbami a katedrálou, umiestnené na majestátnej ska-le nad morom (65 km od Alghera, 130 km od Olbie). Castelsardo sa považuje za perlu Sardínie. Pri pre-chádzkach tu môžete obdivovať okrem cenných historických pamiatok aj niekoľko nuraghov a mohutný lávový blok v tvare slona „Roccia dell´ Elefante“.
BADESI

– mestečko leží na severozápade Sardínie medzi mestečkami Santa Teresa di Gallura a Stintino, na okraji zvlnenej nížiny. Vzdialenosť od letísk Olbia aj Alghero 80 km, najbližší prístav v Olbii. Je to krásna časť pobrežia pýšiaca sa 8 km dlhou plážou s jemným bielym pieskom.
GOLFO DI MARINELLA

– nachádza sa na severovýchodnom pobreží ostrova, na začiatku najkrajšej a najluxusnejšej oblasti Sardínie – na Smaragdovom pobreží, vyznačujúcimi sa nádhernými piesočnatými plážami pripomínajúcimi Karibik. Všade nájdete priezračné, krištáľové more a nádhernú prírodu.