Nachádzate sa: TALIANSKO » Ostrov SARDÍNIA

Na tomto mieste môžete špecifikovať Vaše požiadavky na dovolenku. Kritéria môžete neskôr upravovať. Pomoc s vyhľadávaním!

Pobytové
zájazdy
Poznávacie
zájazdy
1-denné
zájazdy
Kolektívy
Pobytové zájazdy
Malta - Jazykové
kurzy angličtiny
Krajina:
Oblasť:
Miesto:
Doprava:
Ubytovanie:
 
Typ ubytovania:
 
Stravovanie:
Kategória ubytovania:
Cena do:
Termín od: Kalendar
Termín do: Kalendar
Krajina:
Program:
Doprava:
Krajina:
Program:
Doprava:

Ostrov SARDÍNIA

  

očarujúci ostrov leží západne od talianskej pevniny. Je to hornatý ostrov s neveľkou nadmorskou výškou, fauna a flóra je ovplyvnená klímou ostrova. Sardíniu obmýva tyrkysovo modré, krištáľovo čisté more – na východe Tyrrhenské, na západe a na juhu Stredozemné. Pobrežie lemujú romantické čisté pláže s jemným bielym pieskom, útesy s podmorskými jaskyňami, svieži vzduch presýtený vôňou pínií a mora. Tunajšie pláže patria k najkrajším na svete, a preto Sardínii právom patrí prívlastok „európsky Karibik“. Návštevníkov tu čakajú veľmi kvalitné služby ako aj zvláštne kultúrne pamiatky z obdobia kultúry Nuraghov (r. 1800 – 240 p.n.l.). Najtypickejšími megalitickými stavbami sú tzv. nuraghi, okrúhle stavby s kónickou vežou. Pre orientáciu možno ostrov rozdeliť na 4 základné časti: sever – je turisticky najvyhľadávanejší kvôli svojej dostupnosti a množstvu kvalitných ubytovacích kapacít. Patrí sem Smaragdové pobrežie (Costa Smeralda) s mestami Porto Cervo, Porto Rotondo, súostrovie La Maddalena s najkrajšími plážami. Východ ostrova je menej osídlený, nachádza sa tu veľký prístav a medzinárodné letisko v Olbii. Západ Sardínie s mestečkami Isola Rossa, starobylým mestom Alghero (priame letecké spojenie z Bratislavy), kde dlhé piesočnaté pláže striedajú vysoké útesy. Juh je teplejší, turizmus je menej zastúpený a nachádza sa tu aj hlavné mesto ostrova Cagliari so svojim medzinárodným letiskom.


ALGHERO

– príjemné prímorské mesto, známe krásnymi plážami, dobrým jedlom za prijateľné ceny a svojim katalán-skym obyvateľstvom, čím si v minulosti vyslúžilo prezývku Barceloneta – Malá Barcelona. Táto populárna destinácia na severozápade Sardínie, na tzv. Koralovom pobreží je zároveň jednou z najlepších destinácií na potápanie v Európe. Každoročne láka turistov spoznať Sardíniu cez skvelé jedlo, množstvo pamiatok a atrakcií a dokonalú atmosféru bez ruchu veľkomesta.


First Minute -15% First Minute -10% Dieťa do 12 r. zadarmo Dobrý pomer cena / kvalita Vzdialenosť od pláže 100m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Chladnička alebo minibar v izbe Malé domáce zvieratá povolené WiFi

v pokojnejšej časti mesta asi 1 km od historického centra mesta a 7 km od letiska.

Cena od 370 € / Dosp. os. – zákl. lôžko, izba ST (2+0, 2+1, 2+2)
First Minute 7=6 Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 50m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené WiFi

komplex troch rezidencií Buganvillea, Gardenia a Gli Eucalipti nachádzajúcich sa asi 1,5 km severne od historického centra (7 km od letiska v Alghere).

Cena od 470 € / Bilo B 6
First Minute 7=6 Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 140m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené WiFi

komplex troch rezidencií Buganvillea, Gardenia a Gli Eucalipti nachádzajúcich sa asi 1,5 km severne od historického centra (7 km od letiska v Alghere).

Cena od 435 € / Bilo B 4
First Minute 7=6 Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 180m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené WiFi

komplex troch rezidencií Buganvillea, Gardenia a Gli Eucalipti nachádzajúcich sa asi 1,5 km severne od historického centra (7 km od letiska v Alghere).

Cena od 435 € / Bilo B 4


SANTA TERESA DI GALLURA

– prekrásne mestečko leží na najsevernejšom bode Sardínie 65 km od Olbie a 40 km od známeho pobrežia Costa Smeralda. Patrí k najznámejším lokalitám ostrova vďaka nádherným plážam s bielym pieskom a žulovými skalami, ktoré sa nazývajú „Gallura“. Letovisko odporúčame tým, ktorí sa vyberú na Sardíniu vlastným autom – na požiadanie radi zabezpečíme trajektový lístok z Livorna alebo z Piombina do Olbie.


First Minute -10% Dieťa do 13 r. zadarmo All Inclusive Pre náročnejčích Vzdialenosť od pláže 100m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Chladnička alebo minibar v izbe Animačné programy Malé domáce zvieratá povolené WiFi

na severe Sardínie (65 km od Olbie), s privilegovanou pozíciou priamo v zálive Baia Santa Reparata, obklopený bohatou vegetáciou, 3 km od prekrásneho mestečka Santa Teresa di Gallura (do centra jazdí večer hotelový minibus), 1 km od mestečka Capo Testa.

Cena od / Dosp. os. - zákl. lôžko, izba 2+0 (* akciová cena platí do 31.3.


GOLFO ARANCI

 prímorské mesto leží v zálive, ktorý sa nachádza na severovýchodnom pobreží Sardínie 13 km severne od Olbie. Nájdete tu aj jednu z najkrajších sardínskych pláží Capo Coda Cavallo. Krištáľovo čistá voda v okolí ostrova je ideálna pre milovníkov vodných športov, najmä potápania.


First Minute -15% Vzdialenosť od pláže 150m Vonkajší bazén Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené WiFi

nachádza sa na severovýchodnom pobreží Sardínie 13 km severne od Olbie, na okraji príjemného mesta Golfo Aranci. Výhodou komplexu je, že je situovaný blízko k centru mesta (800 m) s obchodmi, reštauráciami, barmi. Nájdete tu aj jednu z najkrajších sardínskych pláží Capo Coda Cavallo. Krištáľovo čistá voda v okolí ostrova je ideálna pre milovníkov vodných športov, najmä potápania.

Cena od /


CASTELSARDO

– pôvabné historické mesto so starobylým hradom s hradbami a katedrálou, umiestnené na majestátnej ska-le nad morom (65 km od Alghera, 130 km od Olbie). Castelsardo sa považuje za perlu Sardínie. Pri pre-chádzkach tu môžete obdivovať okrem cenných historických pamiatok aj niekoľko nuraghov a mohutný lávový blok v tvare slona „Roccia dell´ Elefante“.
BADESI

– mestečko leží na severozápade Sardínie medzi mestečkami Santa Teresa di Gallura a Stintino, na okraji zvlnenej nížiny. Vzdialenosť od letísk Olbia aj Alghero 80 km, najbližší prístav v Olbii. Je to krásna časť pobrežia pýšiaca sa 8 km dlhou plážou s jemným bielym pieskom.
GOLFO DI MARINELLA

– nachádza sa na severovýchodnom pobreží ostrova, na začiatku najkrajšej a najluxusnejšej oblasti Sardínie – na Smaragdovom pobreží, vyznačujúcimi sa nádhernými piesočnatými plážami pripomínajúcimi Karibik. Všade nájdete priezračné, krištáľové more a nádhernú prírodu.